Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompletne rozwiązanie do testowania interfejsów 100Base-T1 od Rohde&Schwarz

ghost666 20 Mar 2017 22:00 789 0
 • Kompletne rozwiązanie do testowania interfejsów 100Base-T1 od Rohde&Schwarz
  Firma Rohde & Schwarz wprowadziła do swojej oferty nową opcję do swoich oscyloskopów. System RTO-K87 to pierwszy na rynku zestaw do zautomatyzowanego testowania interfejsów IEEE 1000Base-T1. Jest to wykorzystywana w przemyśle motoryzacyjnym szybka implementacja sieci Ethernet. Szybka transmisja danych w pojazdach jest obecnie krytyczna dla poprawnego działania wszystkich zaawansowanych systemów elektronicznych samochodu. Rohde & Schwarz jest członkiem IEEE oraz OPEN Alliance, które zajmują m.in. standaryzowaniem tego rodzaju interfejsów.

  Dzięki nowej opcji od teraz możliwe jest badanie interfejsów Ethernet 1000Base-T1 z wykorzystaniem oscyloskopów z serii RTO. Pozwala to na testowanie ich zgodności z normami i standardami. Jeśli wykorzysta się zestaw złożony z oscyloskopu RTO2000 oraz generator RTO-B6 to możliwa jest generacja sygnału zakłócającego o częstotliwości 125 MHz, który potrzebny jest do badania zgodności interfejsu z normą.

  Oprogramowanie do badania zgodności RTO-K87 zawiera w sobie kompletne obrazkowe instrukcje, które prowadzą użytkownika krok po kroku. Oscyloskop automatycznie konfiguruje się do pomiaru i przeprowadza użytkownika przez całą procedurę. Dodatkowo oprogramowanie to wspiera badanie dodatkowych parametrów przewidzianych w standardzie, z wykorzystaniem analizatora sieciowego Rohde & Schwarz.

  Tester zgodności Rohde & Schwarz 1000Base-T1 oraz 100Base-T1/BroadR-Reach uzupełnia portfolio systemów testowania tej firmy, dedykowanych dla przemysłu motoryzacyjnego. Oprócz szybkiego Ethernetu systemy tej firmy stosowane są do testowania interfejsów takich jak LIN, CAN, CAN-FD, FlexRay czy CXPI.

  Źródło: https://www.eeweb.com/news/1000base-t1-compliance-test-solution-oscilloscope

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME