Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother DCP-135C - Błąd 46 "wkładka pochłaniacza atramentu jest pełna"

adamm1709 20 Mar 2017 22:05 9858 5
 • #1
  adamm1709
  Level 18  
  Witam serdecznie, drukarkę mam już dobre lata i pierwszy raz wyskoczył mi taki błąd. Napisałem do Brother, oczywiście odpisali: "Wkład pochłaniaczy może wymienić tylko Autoryzowany partner serwisowy..."
  Ale z tego co widzę da się jakoś wyzerować sprzęt np. tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2669104.html ale nie wiem czy ta procedura będzie pasować u mnie. Nigdy drukarki nie czyściłem bo nie widziałem takiej potrzeby (jednak jak porównuje z drukiem innym to mam wrażenie, że moja nie jest taka ostra, że tak powiem, ale może to wina jej lat? a może mogę to usprawnić?)
 • Helpful post
  #2
  endriuf
  Printers specialist
  Wciskasz MENU-START MONO-MENU-START MONO, następnie strzałką w górę aż będzie 80, wciskasz OK, potem klawiszem START MONO aż będzie PURGE, potem strzałką góra aż będzie "2" - wciskasz OK, strzałką w górę "7" - wciskasz OK, strzałką w górę "8" wciskasz OK, strzałką w górę "3" wciskasz OK. Licznik PURGE pokaże same zera. Wyciągasz wtyczkę zasilania i wkładasz ponownie. Włączasz dukarkę. Błąd 46 zniknie. Oczywiście według SM z tego trybu powinno się wychodzić inaczej ale tak też może być. Jeśli test jakości głowicy wskazuje braki to trzeba zrobić czyszczenie głowicy. Na początek z panelu sterowania.
 • #3
  adamm1709
  Level 18  
  Tam niżej napisał Galecki, że to trzeba nacisnąć MENU przy włączaniu drukarki ? bo tak jak jest włączona to nie za bardzo idzie

  Dodano po 27 [minuty]:

  Ok zrobiłem to tak jak on napisał i się udało. Pisało Purge 9645 i później 0000 i komunikatu nie ma.
  Test jakości głowicy ?
 • #4
  endriuf
  Printers specialist
  Wydruk jakości z panelu sterowania.
 • #5
  adamm1709
  Level 18  
  Tak zrobiłem druk jakości 2: 1 to jakość druku, która jest dobra, natomiast mam wątpliwości co do testu http://support.brother.com/g/s/id/htmldoc/mfc/dcp195c/pl/html/ug/appendix12_3_8.html robiłem go kilka razy i za każdym razem numer 5 jest inny od 0, bo mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem: mam wybrać w każdej rozdzielczości numer, który jest najbardziej zbliżony do numeru 5

  Dodano po 12 [godziny] 15 [minuty]:

  Tu zdjęcie z różnicą Brother DCP-135C - Błąd 46 "wkładka pochłaniacza atramentu jest pełna"
  Po lewej kopia oryginału pewnie zrobiona gdzieś w sklepie, a z prawej kopia zrobiona w mojej drukarce(z czego skanowałem z rozdzilczością 1200DPI i drukowałem z najwyższą jakością)
 • #6
  adamm1709
  Level 18  
  Chyba i tak będę musiał oddać na jakieś większe czyszczenie. Od jakiegoś czasu źle odczytuje mi poziom atramentu, jest jeszcze dużo czarnego bo jak wyjmuje go to jest go tam sporo jeszcze, a cały czas pisze, że przygotuje nowy tusz bo mało, a nie raz już wyskakuje czerwony wykrzyknik przed czyszczeniem, że niby pusty - musiało się coś zatkać albo wyschło, bo wymiana na inny czarny nic nie poprawiła, jeszcze dodam, że jak włożyłem nowy tusz to po naciśnięciu czyszczenie, chyba, że tak powiem zassało trochę tuszu, ale ten dźwięk był inny niż zawsze choćby taśma się zacięła i wydruk testowy z linii wyszedł fatalny - ledwo widoczny z dużymi przerwami. Także dźwięk podczas drukowania tego testu był jakby inny taki lekko piskliwy.
  Co gorsza później kartka lekko zagięta się zmieliła... zamiast zatrzymać się od razu to ją chyba z 10 sekund pchało dalej... oczywiście wyjąłem ile widziałem ale 1/4 została i jakoś w kawałkach później wypluwało. Ale teraz jak drukuje testy to jest masakra. Bo już mniejsza o to, że chyba źle rozumiem i naciskam te testy w linii to teraz przez ten papier co zaciął się kartki wychodzą bardzo zabrudzone czarnym czy kolorami w postaci pasków czarnych na cała kartkę takich średnio widocznych, ale jednak i bywa choćby pędzlem przez przypadek dotknąć kartki.
  Biorąc pod uwagę to, że nigdy w ciągu tych no 8 lat może nie była czyszczona, może czas najwyższy? jeśli tak to do pierwszego lepszego serwisu, który się takimi sprawami zajmuje czy do firmy ?