Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stworzyłem sobie zestaw komputerowy i chciałbym zmniejszyć jego cene,

20 Mar 2017 22:22 2439 75
  • Poziom 5  
    Mogą być używki zależy mi na tym żeby chodziły mi nowe tytuły gier jak np bf 1 COD itp na ustawieniach wysokich tak abym nie musiał się martwic czy za 2 lata nie będę musiał dokupywać poszczególnych podzespołów do kolejnych edycji gier.
    Możecie pisać swoje propozycje co by w tym zestawie zmienić by mniej kosztował, najlepiej podawajcie linki lub stwórzcie zestaw.
    Z góry dziękuje za wszelką pomoc

OTO mój zestaw
    https://www.morele.net/configurator/redirect/136369
  • Poziom 43  
    Jeżeli ma być taniej to kupuj G4560 - jak będzie potrzeba to za jakiś czas zmienisz CPU.
  • Poziom 5  
    Budzetu niemam. Myslalem ze 2700 ale hesli mozna taniej z podobnymi parametrami to taniej
    Dziekuje za odpowiedzi
  • Poziom 5  
    Może lepiej było by 970 4 gb ? Nwm jaka jest i ch wydajnsoc myslalem ze 1060 nowsza to bedzie wydajniejsza niz 970
  • Poziom 32  
    KaMiLQ11 napisał:
    Może lepiej było by 970 4 gb ?

GTX 1060 jest lepszym wyborem ale w wersji 6 GB. Żywotność wersji 3 GB skończy się dosyć szybko ze względu właśnie na dosyć niewielką ilość pamięci. Zacznie brakować pamięci to będą spadki fps'ów. Już teraz niektóre gry mają w minimalnych wymaganiach kartę graficzną z min. 2 GB vRAM, więc kupowanie za 1000 zł karty z 3 GB vRAM jest nieopłacalne.
  • Poziom 5  
    jesli mam prcesor i 5 i ta moja pkyta glowna to moge kupic karte graficzna radeon 470..480. A jesli nie czy jest mozliwa takie polaczenie i5 i radepna na jakiejs innej plycie.
    A pozatym czy i5 7400 i i5 6600 ktory jest lepszy w graniu i ogolnie bo widze ze i 5 7400 to nowsza generacja i nwm czemu jest tanszy
  • Poziom 32  
    KaMiLQ11 napisał:
    jesli mam prcesor i 5 i ta moja pkyta glowna to moge kupic karte graficzna radeon 470..480.

Możesz kupić. Będzie to działać. Napisz lepiej jaki masz monitor, bo się może okazać, że nie podłączysz karty graficznej do monitora.

KaMiLQ11 napisał:
    A pozatym czy i5 7400 i i5 6600 ktory jest lepszy w graniu i ogolnie bo widze ze i 5 7400 to nowsza generacja i nwm czemu jest tanszy

Nie ma za dużej różnicy. i5 6600 się nie opłaca. Weź albo i5 7400 albo i5 7500.

P.S. Płyta główna, którą podałem potrzebuje aktualizacji BIOS'u żeby działały na niej procesory siódmej generacji.
    https://www.morele.net/aktualizacja-biosu-649058/
  • Poziom 5  
    Monitora jeszcze tez niemam ale myslalem ze niemusi byc specjalny. Tylko jakis tani za 200 zl lub wezne od kolegi jakis nieuzywany juz .. Jest inaczej jesli tak to podajcie jakis przyklad monitora pasujacego do nowych kart
  • Poziom 14  
    KaMiLQ11 napisał:
    Monitora jeszcze tez niemam ale myslalem ze niemusi byc specjalny. Tylko jakis tani za 200 zl lub wezne od kolegi jakis nieuzywany juz .. Jest inaczej jesli tak to podajcie jakis przyklad monitora pasujacego do nowych kart

Każdy posiadający złącze cyfrowe: HDMI, Display Port lub DVI-D (nie mylić z DVI-I).
  • Poziom 9  
    https://www.morele.net/komputery/podzespoly-k...nfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego

Procesor: Wydajny jak i3-6100 (daje radę)
    Karta graficzna Zotac( dlaczego?): gwarancja 2+3 ( dwa lata producenta i przy rejestracji karty dodatkowe 3 lata) bardzo przydatne.
    i lepsza płyta główna

ewentualnie jak nie potrzebujesz dużo miejsca Polecam Nośnik SSD 256 GB to jest kosmsos!
    https://www.morele.net/komputery/dyski-i-nosn...nfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego
  • Poziom 35  
    KaMiLQ11 napisał:
    Budzetu niemam

Czyli dopiero zbierasz czy jak?
  • Poziom 17  
    Nic nie piszesz o dysku stąd gdybam, że pewnie jakiś hdd masz. Jeżeli tak to nowy zestaw bez ssd to dziś pomyłka. Sam unowocześniałem kilka "dziadków" jeszcze na 775 i zdaniem ich właścicieli "z takim dyskiem system dostał skrzydeł" a co się wcześniej nasłuchałem po co, drogo 1GB/zł itd.
  • Poziom 5  
    Mam zamiar do 2 tygodni zacząć budować swój zestaw, dlatego pytam niemam jeszcze nic.
    Pozatym jaka pamięć dysku SSD powinna wystarczyć na system,bf1 i Cs.
  • Poziom 43  
    Wystarczy dysk o pojemności 120GB.
  • Poziom 5  
    Właśnie oglądam radeony i zastanawiam się czy wziąć rx 470 8 gb czy 480 4 gb.
    Pozatym od czego zależą ceny bo jeśli karta rx 470 4gb kosztuje 1100zl a a inna taka sama kosztuje 950 zl a w opisie kart są takie same rzeczy .??
  • Poziom 43  
    KaMiLQ11 napisał:
    Pozatym od czego zależą ceny bo jeśli karta rx 470 4gb kosztuje 1100zl a a inna taka sama kosztuje 950 zl a w opisie kart są takie same rzeczy .??

To dokładnie ten sam producent/model karty?

Może na innej stronie sklepu są niezaktualizowane oferty.
  • Poziom 43  
    KaMiLQ11 napisał:
    zauważylem ze GIGABYTE ma mnie złącz do czego mi będąpotrzebne te dodatkowe które ma karta zMSI ?

Przecież te karty mają takie same złącza :)
  • Poziom 5  
    ale karta msi ma ich więcej 2 hdmi np a gigabyte 1
  • Poziom 43  
    Co zamierzasz podłączać do tej karty? Więcej niż dwa monitory?
  • Poziom 5  
    nie tylko 1
    a pozatym firma gigabyte jest dobra ? czy sa z nia jakies problemy ?

Dodano po 20 [minuty]:

Czy jest to prawda że Intel Core i 5 7500 nieobsluguje starszych Windows od niż 10 jeśli tak to jakie obsługuje 6600 6500
    Taka informacja była w opiniach na temat tego Intela i nwm co O tym sądzić gdyż mam windowsa 8
  • Poziom 43  
    KaMiLQ11 napisał:
    Czy jest to prawda że Intel Core i 5 7500 nieobsluguje starszych Windows od niż 10

Nie.

Wszystko będzie działać.
  • Poziom 35  
    KaMiLQ11 napisał:
    Mam zamiar do 2 tygodni zacząć budować swój zestaw, dlatego pytam niemam jeszcze nic.

Budować czyli co? Nie zamierzasz kupować wszystkiego od razu tylko kupować po kawałku i chować do szuflady?
  • Poziom 5  
    A gdybym od kolegi wziol plyte z windowsem 10 ktory juz wykorzystal i ma na swoim komputerze i. Kupil bym sam klucz aktywacyjny to moglbym zainstalowac u mnie windowsa 10 ?
    Napedy optyczne pasuja zawsze do obudowy czy sa jakies rozmiary ktore nalezy zobaczyc przed kupnem.. Bo raczej napedy niesa sprzedawane wraz z obudowa ?
  • Poziom 43  
    KaMiLQ11 napisał:
    A gdybym od kolegi wziol plyte z windowsem 10 ktory juz wykorzystal i ma na swoim komputerze i. Kupil bym sam klucz aktywacyjny to moglbym zainstalowac u mnie windowsa 10 ?

To tak nie działa! Ważna wersja systemu; pomijam już skąd klucz i legalność takiego rozwiązania!

KaMiLQ11 napisał:
    Napedy optyczne pasuja zawsze do obudowy czy sa jakies rozmiary ktore nalezy zobaczyc przed kupnem.. Bo raczej napedy niesa sprzedawane wraz z obudowa ?

Jeżeli to standardowa obudowa to napęd taki jak każdy inny czyli 5.25".
  • Poziom 5  
    Moglibyście mi posłać jakieś linki gdzie tanio moge kupic windows 7 lub 8
  • Poziom 9  
    KaMiLQ11 napisał:
    Moglibyście mi posłać jakieś linki gdzie tanio moge kupic windows 7 lub 8

7 już chyba nie kupisz, albo rzadko się zdarzają :) ewentualnie z 10 Pro można zejść niżej (czy 8), Na alledrogo to tylko z sklepów i pamiętaj, że nie będzie tańszy niż 500 zł, innych nie kupuj