Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha M2 - Czasem wywala korki po włączeniu końcówki mocy

Rovson 21 Mar 2017 10:15 318 3
 • #1 21 Mar 2017 10:15
  Rovson
  Poziom 2  

  Dzień dobry.
  Aktualnie posiadam końcówkę mocy Yamaha M2, w której rated power consumption wynosi 1500W (Nort European Model) . Podczas włączania Yamahy czasem potrafi wywalić korki, nie ma na to żadnej reguły. Czasem można 10 razy uruchomić bez problemu a czasem 3 razy pod rząd wywali korki. Zakupiłem ostatnimi czasy soft-miekki-start-uklad-miekkiego-startu-do-3000w co pozwoliło mi na unikniecie wywalania korków. Wada a może tak ma być że rozruch końcówki mocy musi odbywać się przez ten soft starter, nie może być sytuacji kiedy soft starter jest załączony a sprzęt zostanie uruchomiony przez włącznik inaczej czasem potrafi wywalić korki. Jak sprzęt jest załączony i włączą się go poprzez soft starte to an razu nie wywaliło korków.
  Ten soft starter jest schowany poza zasięgiem wzroku przez co jest meczące uruchamianie sprzętu. Znalazłem informacje w sieci soft starcie i planuje zaadaptować go w swojej Yamanasze. Problem polega w tym że nie za bardzo znam się na elektronice i nie chcę aż tak bardzo ingerować w zmiany elektryki w końcówce mocy więc pisze o pomoc w doborze odpowiedniego soft startu. Na allegro znalazłem dwa soft starty od MR Elektronik jeden za 28zł oraz za 44zł. Są tam różne wersje MR7001V4A - szt. XX 200-400VA, MR7001V6,3A - szt. XX 400-800VA, MR7001V10A - szt. XX 800-1500VA i nie wiem którą opcje najlepiej wybrać. W końcówce mocy jest zamontowany bezpiecznik szklany 6.3A.

  W załączniku przesyłam serwis manual mojej końcówki mocy. Na stronie 11 (po prawej stronie) Nort European Model jest pokazany schemat włącznika mojej Yamahy.
  drive.google. com/open?id=0B5ZbNDfAekC_WDNra3ZKbWhWUms

  W mieszkaniu (blok) posiadam wyłączniki prądowe B16, ale pomimo takich bezpieczników potrafi wywalić korki. Jak już wspominałem nie znam się zbytnio na elektronice i czytając internet dowiedziałem się należny zastosować bezpieczniki 16A najlepiej C16 ale i tak nie ma pewności że nie będzie dalej wywalało korków oraz to że większość osób polecało zastosowanie soft starter. Przeczytać w internecie także można że soft starter może uszkodzić ?? wzmacniacz. Nie wiem jak się odnieść do tych informacji bo w internecie może się każdy "fachowo" wypowiedzieć

  Pozdrawiam i z góry dziękuję za udzielenie jakichkolwiek informacji.

  P.S. Tak wiem że jest opcja szukaj i temat był wielokrotnie wałkowany, ale dalej nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

  0 3
 • #3 21 Mar 2017 10:58
  Rovson
  Poziom 2  

  A jaki konkretnie model 6.3A, 10A czy 16A ?
  Czemu akurat nie "przepala" tego bezpiecznika szklanego który jest zamontowany?

  0