Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ZTS 16245 Hamulce - cylinderki się nie chowają

21 Mar 2017 11:23 1347 6
  • Level 6  
    witam, ciągnik ZTS 16245 hamulce typu Ursus 1614, wszystko jest nowe, tarcze rozpieraki, pompki hamulcowe, wyrównywacz ciśnienia łącznie z zaworem hamulcowym, luz wyregulowany prawidłowo i kilka razy działa dobrze a kilka razy tak że się płyn nie cofa cylinderek jest zablokowany włącznie z hamulcem, zamontowałem dodatkowe sprężyny odciągające tłoczek na cięgle i dalej nic..
    ma ktoś jakiś pomysł? bo szlag mnie trafia żeby nowe i już gówno było.. pozdrawiam
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 20  
    Po odkręceniu przewodu z cylinderka co się dzieje ?
  • Level 16  
    żółtodziub2015 wrote:
    witam, ciągnik ZTS 16245 hamulce typu Ursus 1614, wszystko jest nowe, tarcze rozpieraki, pompki hamulcowe, wyrównywacz ciśnienia łącznie z zaworem hamulcowym, luz wyregulowany prawidłowo i kilka razy działa dobrze a kilka razy tak że się płyn nie cofa cylinderek jest zablokowany włącznie z hamulcem, zamontowałem dodatkowe sprężyny odciągające tłoczek na cięgle i dalej nic..
    ma ktoś jakiś pomysł? bo szlag mnie trafia żeby nowe i już gówno było.. pozdrawiam
    odpowiedznik odkrec i zobacz czy cofnie, jesli nie to pompa, no chyba ze cos zle zlozyles?
  • Level 6  
    gdy odkręcam odpowietrznik to płyn ścieka do naczynia i tłoczki chowają się ale nie zawsze czasami trzeba cofnąć ręcznie przez to mocowanie co się reguluje żeby cofnęło.. złożyłem raczej dobrze, tarcze rozpierające są nowe, tarcze hamulcowe, pompki, wyrównywacz, luz na pedale prawidłowy, gdy zluzuję nakrętki naciągające hamulec i gdy pociągam ręką to wszystko elegancko pracuje tzn pociągnę i puszczę samo się cofa gdy podłącze cylinderki to cyrk się dzieje.. cylinderki FRAGOV ,
  • Level 16  
    żółtodziub2015 wrote:
    gdy odkręcam odpowietrznik to płyn ścieka do naczynia i tłoczki chowają się ale nie zawsze czasami trzeba cofnąć ręcznie przez to mocowanie co się reguluje żeby cofnęło.. złożyłem raczej dobrze, tarcze rozpierające są nowe, tarcze hamulcowe, pompki, wyrównywacz, luz na pedale prawidłowy, gdy zluzuję nakrętki naciągające hamulec i gdy pociągam ręką to wszystko elegancko pracuje tzn pociągnę i puszczę samo się cofa gdy podłącze cylinderki to cyrk się dzieje.. cylinderki FRAGOV ,
    jestes pewny ze tloczek pompki wraca?
  • Level 6  
    tak, luz jest regulowany śrubą na pedale i jest go ok 1cm po czym następuje wciśnięcie pompki
  • Level 33  
    Luz reguluje się też podkładkami w samych mechanizmie hamulcowym po zdjęciu zwolnicy.
    Jeżeli wewnątrz będzie za duży luz to hamulce będą się blokować.