Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta graficzna amd rx 480 - Dziwny obraz, zdjecia w opisie

21 Mar 2017 16:31 681 6
 • Poziom 35  
  Witam

  Nie powinno być takich rzeczy! Sprawdź temperatury karty oraz stan (obroty) wentylatora to sprawdzisz programem MSI Afterburner Poradnik MSI Afterburner, czyli jak włączyć monitoring podzespołów komputerowych | Poradnik

  A.
  Sprawdzić kabel

  B.
  Karta prawidłowo umieszczona i zamocowana bez naprężeń ?

  C.
  Gniazdo magistrali PCI-e była wyczyszczona i przedmuchana przed umieszczeniem karty RX 480 ?
 • Poziom 8  
  kable dopięte, komp składany na morele net, przygladam sie i wszystko wyglada na dobrze zrobione, C Przedmucham
 • Poziom 35  
  Jakiej firmy karta ?
  Takie zdarzenie miało miejsce raz, czy się powtarza za każdym razem uruchomiania PC, może to wina sterowników AMD, albo coś z monitorem.

  To wygląda jak artefakty -czyli przegrzewanie się karty. Sprawdź stan wentylatora jak się kreci w % lub RPM można to zobaczyć programem FurMark (nie rób testów!, bo jak karta nie jest chłodzona to można pogorszyć usterkę ) lub programem GPU-z.

  FurMark >zakładka "GPU Shark "

  Karta graficzna amd rx 480 - Dziwny obraz, zdjecia w opisie
 • Poziom 8  
  Temperatury karty oscyluja 60-65 w maks stresie. Max 1100rpm(rzadkosc), testowane na wiedzminie 3, stwrowniki swieze. Temperatura sprawdzana 3 programami. Karta rx 480 4gb msi
 • Poziom 35  
  MSI RX 480 to robi dobre karty,chłodzi Kosci Video RAM odpowiednim radiatorem. Karta pół pasywna jak przekroczy odpowiednią temperaturę załączają się wentylatory - ZGADZA SIĘ ?


  Raczej obstawiałbym na (etyki styki w kablu Karta graficzna - monitor, ale sterowniki najnowsze 17.3.3 to raczej tez tak super nie jest ja zostałem przy 16.12. 2. Kiedys pobrałem dla mojej XFX R7 370 4GB najnowsze 17.2.1 i dostawałem informacje o restartowaniu sterownika i od tej pory jak wszystko działa to używam 16.2.1.
 • Poziom 30  
  kiss39 napisał:

  B.
  Karta prawidłowo umieszczona i zamocowana bez naprężeń ?

  Poluzuj śrubkę trzymającą śledzia, ustaw kartę prosto i dociągnij śrubkę przytrzymując kartę (tak aby dokręcana śrubka jej nie przekrzywiała).