Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub C452 - Kod błędu P14

21 Mar 2017 16:43 1002 4
  • Poziom 2  
    Witam,

mam problem z wydrukami na urządzeniu Bizhub C452.
    Wydruk wychodzi przesunięty o ok 1mm w górnej oraz w dolnej części kartki A4, środkiem drukuje OK.
    Kalibracja nie pomaga. Chyba, że jest jeszcze coś głębiej w ustawieniach czego nie wiem.
    Pojawił mi się kod błędu P-14.
    Czy ktoś miał taki problem i może wie jak go rozwiązać?
  • Poziom 11  
    Zacznij od wyczyszczenia czujników znajdujących się pod taśmą transferową. W tym celu musisz zdemontować taśmę transferową, odchylić przesuwając osłonę czujników w urządzeniu i dokładnie wyczyścić wacikiem oba czujniki IDC. Przy okazji sprawdź zużycie pasa transferowego, bębna czarnego oraz developingu czarnego. Jak to zrobisz napisz co się zmieniło, jakich materiałów używasz (oryginał/zamiennik) i przebiegi części. Powodzenia.
  • Poziom 25  
    Cytat:
    ...Wydruk wychodzi przesunięty o ok 1mm w górnej oraz w dolnej części kartki A4, środkiem drukuje OK.....

Witam
    Moim zdaniem to wina nierównomiernej wysokości taśmy Być może dotyczy zużytej albo bardzo brudnej taśmy od wewnętrznej strony zespołu lub docisków pasa transferowego Dokładnie wałków prowadzących (aluminiowe wałki)
    Pozdrawiam
    "serwek" ;)
  • Poziom 2  
    Tak jak polecałeś wyczyściłem czujniki. Fakt były nieźle zabrudzone. Jeśli chodzi o inne sugestie to wszystko jest na poziomie 50 lub 30 %. Natomiast filtr tonera i filtr ozonu jest bez czarnej linii wskazującej zużycie. Czyli tak jakby się zużyły.
    Może to też w jakimś stopniu pomoże.
    Problem pojawił się w momencie kiedy wymieniłem wywoływaczkę czarną. Po uruchomieniu urządzenie wystartowało i po 3-5 sekundach przestało wydawać jakiekolwiek dźwięki - zatrzymało się wszystko. Po włożeniu z powrotem starej wywoływaczki problem się pojawił.