Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania R420 - Sterownik widoczności VIS

Rzexxnik 21 Mar 2017 17:48 1725 6
  • #1 21 Mar 2017 17:48
    Rzexxnik
    Poziom 16  

Witam. Mam problem ze sterownikiem widoczności VIS. Muszę go wymienić. Chciałbym wiedzieć, czy jeśli kupię drugi o numerach zbliżonych do mojego to czy będę musiał go przeprogramowywać czy nie? Czy gdy go nie przeprogramuję to będą na wyświetlaczu jakieś błędy ?

0 6
  • #2 21 Mar 2017 20:17
    EMAR92
    Poziom 7  

Gdy numer sterownika jest inny niż oryginalny SDP3 przy łączeniu pyta czy przypisać.
    Miałem auto które miało wymieniony sterownik i chodziło ok, także przed przypisaniem. Ale nie wiem czy tak będzie zawsze.

0
  • #3 22 Mar 2017 09:40
    Rzexxnik
    Poziom 16  

ok. Dziękuję bardzo. W Twoim przypadku też wymieniany był sterownik VIS?

1
  • #4 22 Mar 2017 18:52
    EMAR92
    Poziom 7  

Auto miałem wymieniony VIS przez poprzedniego właściciela i bez przypisania jeździło kilka lat. Ale nie jestem w stanie powiedzieć czy ten co przekładał wsadził dowolny czy z auta o bliźniaczej konfiguracji.

0
  • #5 23 Mar 2017 13:45
    Rzexxnik
    Poziom 16  

Ok. W takim razie spróbuję namierzyć taki sterownik i wymienić. Jak wymienię to podzielę się informacją.

0
  • #6 23 Mar 2017 23:59
    szaman108
    Poziom 29  

Witam

Będzie działał ale myślę że przypisanie sterownik nie jest nie wiadomo jakim kosztem i problemem,obecnie chyba co drugi warsztat parając się naprawą ciężarówek ma SDP3.Podczas zakupu postaraj się uzyskać numer części i sprawdz czy jest dedykowany do twojego.W Scanii trochę mieszali z tymi sterownikami VIS,głównie chodziło o moc wyjściową dla dodatkowych podłączeń.Sprawdzisz to wszystko w programie Scania Multi.

0
  • #7 28 Mar 2017 20:51
    Rzexxnik
    Poziom 16  

Wymieniłem sterownik na inny używany, ale konieczne było przypisanie sterownika przez SDP3, ponieważ wyświetlał się błąd koordynatora. Po przypisaniu wszystko było jak należy

0