Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] HP DeskJet 710c - pod Windows 10 x64, udało się komuś uruchomić?

Stanley_P 21 Mar 2017 20:54 1689 5
  • #1 21 Mar 2017 20:54
    Stanley_P
    Poziom 26  

Witam

Stara, żeby nie rzec starsza od węgla, ale wciąż sprawna i całkiem wystarczająca dla moich domowych wymagań. Podłączona przez przejściówkę USB->LPT do serwera NAS Synology, który pełni funkcję m.in. serwera wydruku. Drukarka bez większych problemów działa(ła) z XP, Vistą. Z nowym laptopem/Win10 ni du du. Brak driverów. Przejrzałem trochę net, m.in. ten topic, :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1523895.html
    ale tam była mowa o Win 7. HP-ek się wypiął zupełnie - sprzętu starszego niż 10 lat nie wspierają, ledwo jest notka na ich stronach, że kiedyś produkowali.
    Może jednak ktoś coś... ?

Pozdrawiam.

0 5
  • #2 22 Mar 2017 06:43
    scotch
    Poziom 27  

Kiedyś już pisałem i może z innej beczki. Posiadam drukarkę HP LaserJet 2100 + JetDirect ( drukowanie w sieci lan). Według wydruku sprzęt z 2003, system na komputerach to Win XP i Win 10. Na obu zainstalowane sterowniki do systemu Win XP. Drukowanie możliwe z obu komputerów .

0
  • #3 22 Mar 2017 07:00
    robertamel
    Poziom 27  

Próbowałeś podłączyć prosto do portu USB laptopa? Właściwe sterowniki powinny zostać pobrane automatycznie z WindowsUpdate.

0
  • #4 08 Kwi 2017 20:32
    Stanley_P
    Poziom 26  

robertamel napisał:
    Próbowałeś podłączyć prosto do portu USB laptopa?

Witam,
    W międzyczasie podłączyłem bezpośrednio do USB w laptopie i rzeczywiście - drukarka "sama" pojawiła się na liście. Niestety, radość trwała krótko. Drukarka nie drukuje. Zadanie pojawia się na chwilę w kolejce wydruku - znika - i nic. Żadnej reakcji. Właściwości drukarki pokazują, że jest podłączona do portu "USB001 - Wirtualny port dla drukarki USB - HP710c".
    HP DeskJet 710c - pod Windows 10 x64, udało się komuś uruchomić?
    Dla pewności sprawdziłem jeszcze sprzęt podłączając do starszego laptopa z Vistą i tu zahulała bez żadnych problemów. Czyli hardware jest sprawny: drukarka i przejściówka USB<>LPT.
    Może jeszcze jakieś pomysły?

1
  • #5 09 Kwi 2017 15:38
    robertamel
    Poziom 27  

W takim razie, jak masz podłączoną drukarkę i widzi ją komputer, to w Managerze urządzeń odinstaluj sterowniki tej drukarki. Po uruchomieniu odinstalowywania odłącz ją, aby ponownie się nie zainstalowały sterowniki, zrestartuj komputer i spróbuj ponownie podłączyć ją do portu USB, może w ten sposób ponownie zainstaluje świeże sterowniki z Windows Update.

0
  • #6 13 Mar 2018 13:16
    Stanley_P
    Poziom 26  

Witam
    Niedawno problem został rozwiązany: poprzez zakup nowej, niewielkiej drukarki laserowej b&w. Zdecydowałem się na model Samsung m2026w.
    Starego HP-ka nie udało mi się zmusić do drukowania pod Win10. Niegdysiejsze kopanie w internecie nie dało rezultatu - użytkownicy skarżyli się na ten sam problem, komuś zdaje się udało rozwiązać zdaje się przez zainstalowanie emulatora XP, ale na dłuższą metę chyba nie tędy droga. Zresztą urządzenie coraz częściej szwankowało, problemy z podawaniem papieru, czyszczenie rolek już nie za bardzo dawało efekt. Cóż, na wszystko kiedyś przychodzi pora, nawet na HP710C ;)
    Pozdrawiam.

0