Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BOSCH Piekarnik BOSCH HBA43S15 - Piekarnik wyrzuca różnicówkę - prośba o poradę

21 Mar 2017 22:09 2844 1
  • Poziom 2  
    Dzien dobry,

jestem nowy i proszę o poradę (z góry przepraszam za nie fachowe słownictwo)

Przekopałem sporo internetu, wzywałem juz elektryka ale moze po koleji:

Miałem ostatnio remont kuchni - instalacja nie była wymienia, jedynie przenoszone gniazka w nowe miejsca. Do kuchni mam doprowadzone dwie fazy - jedna na zmywarke, okap, plyte gazową (tylko iskra) lodówlke, druga natomiast do piekarnika i mikroafalówki. Czasem się zdarza, że piekarnik wyrzuca różnicówkę - dokladniej w momencie przestawienia na grzanie góra i dół lub przy wyłączaniu z programu grzania. Zdarza sie tak losowo - czasem nawet przez 3 tygodnie jest ok a czasem raz na 3 razy wrzuca róznicówke.

Piekarnik reklamowałem, za pierwszym razem serwistan przyjechał posprawdzał powiedzial ze wszystko jest ok. Za drugim razem zabral do siebie piekarnik prawie na miesiac - oczywiscie u niego wszystko działa.

Wzywałem również elekryka, po kilku godzinach sprawdzania stwierdził ze wszystko jest dobrze.

Czy moze to byc problem starej róznicówki?

Model piekarnika to BOSCH Piekarnik BOSCH HBA43S150E

W załączniku zdjęcie różcówki.
    BOSCH Piekarnik BOSCH HBA43S15 - Piekarnik wyrzuca różnicówkę - prośba o poradę

Dodam, ze mam w mieszkaniu pralke, tv, laptopa itp - nigdy nic innego nie spowodowało wyrzucenia różnicówki.

Z ciekawostek - mam podlaczone oswietlenie poza roznicowka.

Blok jest z roku 2000 wieć instalacja ma okolo 17 lat.

Jeśli ktos miałby jakiś pomysl co moze byc nie tak lub co zrobić, to z góry bardzo dziękuję!
  • Poziom 33  
    Miałem podobne objawy tylko z mikrofalówką. Czasami przy zapalaniu światła nastawały egipskie ciemności, po przepięciu oświetlenia przed różnicowoprądowy przestałem latać po ciemku by załączyć go gdy wyłączał się po włączeniu mikrofali. Po wymianie różnicówki mam spokój nic nie wyłącza się. Miałem identyczną, instalacja z 1996. Pozdrawiam