Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota yaris I - Zgrzytanie / chrobotanie podczas przyspieszania

22 Mar 2017 00:53 1149 5
  • Poziom 7  
    Witam. Mam problem z moim yarisem 1.0 rocznik 2000 japoniec. W trakcie mocniejszego przyspieszania na 1 biegu tak ok 3000rpm slychac rzęzienie, zgrzytanie jakby zębatka o zębatke, oraz czuc wibracje na karoserii ( szczegolnie kierownica i pedały). W trakcie łagodnego przyspieszania nic sie nie dzieje. Problem pojawiał sie tylko na 1 biegu. Dzisiaj w trakcie gwaltownego przyspieszania (ok 5000rpm) na 2 biegu było slychac mocne stukanie z przodu samochodu. Mam tez wrażenie ze w trakcie mocniejszego ruszania w lewo łatwiej jest to sprowokować. W nastepnym tygodniu jade do mechanika z tym, ale nie chciałbym wymienić pół samochodu. Spotkał sie ktoś z podobnym problemem?
  • Poziom 20  
    Witam sprawdż poduszki albo zabieraki pozdrawiam.

Dodano po 3 [minuty]:

Lub przeguby.
  • Poziom 13  
    estabilished napisał:
    Witam. Mam problem z moim yarisem 1.0 rocznik 2000 japoniec. W trakcie mocniejszego przyspieszania na 1 biegu tak ok 3000rpm slychac rzęzienie, zgrzytanie jakby zębatka o zębatke, oraz czuc wibracje na karoserii ( szczegolnie kierownica i pedały). W trakcie łagodnego przyspieszania nic sie nie dzieje. Problem pojawiał sie tylko na 1 biegu. Dzisiaj w trakcie gwaltownego przyspieszania (ok 5000rpm) na 2 biegu było slychac mocne stukanie z przodu samochodu. Mam tez wrażenie ze w trakcie mocniejszego ruszania w lewo łatwiej jest to sprowokować. W nastepnym tygodniu jade do mechanika z tym, ale nie chciałbym wymienić pół samochodu. Spotkał sie ktoś z podobnym problemem?

Witam, na 99,9% przegub wewnętrzny, ale niech mechanik potwierdzi.
  • Poziom 7  
    Więc tak. Byłem u 3 mechaników

1) skrzynia biegów, uszkodzone łożyska skrzyni
    2) przegub wewnętrzny ten napędowy obok skrzyni biegów
    3) poduszki silnika

Każdy miał swoją wersje :D

Dodam jeszcze że na zimnym silniku jest cisza całkowita, dopiero po rozgrzaniu słychać na 1 biegu przy mocniejszym obciażeniu to chrobotanie. Przy spokojnej jeździe cisza. Nie wiem co z tym fantem dalej robić...
  • Poziom 23  
    Witaj. trudno to ocenić na odległość , sprawdż przeguby, napisałeś ze w lewo łatwiej to wywołać
  • Poziom 35  
    Sprawdź czy półoś na mechanizmie różnicowym nie ma luzu.
    Miałem przypadek że łożyska w różnicowym się wytarły i półoś zaraz za wielowpustem ma luz.
    Yaris I 2005 1.4 D4D.

A co do łożysk w Toyocie to już nie jeden przypadek słyszałem że padają w skrzyniach, a szczególnie w Avensis T27.