Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

frontera a 2.0 115koni - kontrolka silnika wlacza sie podczas jazdy

22 Mar 2017 10:49 729 7
  • Poziom 7  
    Witam. Mam problem z moja "frotą". Podczas jazdy, zapali się kontrolka silnika, gdy przyspieszam i puszczę pedał gazu to gaśnie a jak wcisnę sprzęgło, to lubi zgasnąć. Po odpaleniu, obroty delikatnie falują. Wymieniłem przepływkę, świece, kopułkę, cewkę i czujnik położenia wału, nadal to samo. Dodam, że ostatnio jak go zgasiłem, to już nie mogłem odpalić i tak miałem już dwa razy. Pomocy, bo już nie mam siły.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    A nie lepiej sprawdzić błędy niż wymieniać na chybił trafił.
  • Poziom 7  
    tak juz sprawdzilem i 73 niskie napiecie lub jego brak przeplywomierza. A moze jest jakies miejsce gdzie jakies wady producenta moze sie przetrzec kabel bo przeplywka jest zmieniona. Jestem kierowca duzego i nie mam czasu poswiecic frotce troche czasu
  • Poziom 21  
    dudziooo29 napisał:
    A moze jest jakies miejsce gdzie jakies wady producenta
    W cirka 20 letnim aucie ? Masy , zasilania posprawdzaj. To podstawowe i proste pomiary, nawet dla kierowcy dużego. Lub daj zarobić elektrykowi. Ps. ja też jestem k.d. i takie usterki rozkminiam w 30 min.
  • Moderator Samochody
    Po pierwsze dolot musi być szczelny pomiędzy silnikiem a przepływomierzem klapowym.
  • Poziom 21  
    Tak jak Kol. Ociz wyżej . Jakaś diagnostyka była ? Czy tylko wymianki na pałę. Swoją drogą nie masz czasu i wymieniasz co popadnie. Jest LPG ?
  • Poziom 7  
    jest lpg. Wymienilem tyle bo to mi zostalo w 100% sprawne po vectra a. masy nie spr nie przyszlo mi do glowy. Lpg odpiolem jak cos. Po maske dopiero zajrze wieczorem w piatek lub sobota rano.
  • Poziom 32  
    A czasem nie strzeliła w dolot. Te przepływomierze są strasznie wrażliwe na takie akcje.