Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp LC-32FB510E - brak obrazu, dźwięk i podświetlenie działa prawidłowo

22 Mar 2017 14:50 951 2
 • Poziom 9  
  W telewizorze nagle zniknął obraz (pojawił się czarny ekran), podświetlenie jest ( dźwięk, przełączanie kanałów, regulacja głośności etc działają poprawnie).
  Po rozebraniu pomierzyłem napięcia zasilacza i wszystkie są prawidłowe (zgodne z oznaczeniami), nigdzie nie mogłem znaleźć informacji dotyczącej pomiaru napięć na T CON, więc trochę w ciemno zamówiłem drugi używany jednak jego wymiana nic nie pomogła.
  Wstępnie zdecydowałem się zamówić płytę główną (150 złotych nie majątek) ale wcześniej odpiąłem jedną taśmę łączącą t con z lcd i prawa połowa wyświetlacza zaczęła działać prawidłowo , po odłączeniu prawej taśmy i podłączeniu lewej cały ekran czarny (podobnie jak przy podłączeniu obydwu).
  Zamontowałem stary t con wszystko dzieje się analogicznie jak z nowo zakupionym.
  Wydaje mi się, że to jednak nie wina płyty głównej tylko uszkodzonego panelu LCD, ale pewności nie mam żadnej , będę wdzięczny za poradę czy jest sens dalej się bawić czy lepiej wybrać się do sklepu na zakupy ?
 • Poziom 5  
  a, możne któraś taśma jest uszkodzona? albo spróbować podpiąć taśmę która jakoś chodzi w piny płyty głównej a t-con?
 • Poziom 9  
  Zamiana taśm miejscami nie przyniosła żadnych rezultatów.
  Rozłączyłem taśmę łączącą dolną część panelu z częścią boczną tej połówki ekranu która nie działała, efekt - mam obraz na całym ekranie jednak na tej odłączonej części jest, ciemniejszy, gorszej jakości i tylko jaśniejsze kolory są w miarę widoczne.
  Po ponownym podłączeniu taśmy ekran czarny, zero obrazu.