Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GoClever Titanium GPS - Aktualizacja/nadgranie firmware - Zawiesza się

22 Mar 2017 15:22 2481 2
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich,

Czy ktoś z was posiada wiedzę, lub może podpowiedzieć gdzie można pobrać i jak wgrać firmware do takiego DVR'a (rejestratora) jak goclever?

Sprzęt wiesza się na ekranie startu a czasem po chwili od uruchomienia nagrywania.

Nigdy nie zaliczył upadku czy uszkodzenia. Zwyczajnie z czasem zaczął się wieszać do tego stopnia, że używanie stało niemożliwe.

Początkowo kilka zawieszek w miesiącu, potem kilka na minutę.

Papiery zgubiłem przy przeprowadzce zaś serwis goclever chce 50 zł za samo obejrzenie rejestratora. Z tego co czytam na forach to jedyna ich naprawa to wymiana płyty lub sprzętu. Żadnego softu, update, żadnego innego wsparcia.

Gdyby był ktoś zainteresowany zakupem to serdecznie odradzam.
    + Akceptowalna jakość nagrań
    + najtańszy z GPS

- Od nowości buczy w mikrofonie
    - Brak wsparcia technicznego
    - Zawiesza się sam z siebie (bez uszkodzeń czy przegrzania)

Ktoś poleci rozwiązanie problemu?
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 14  
    Witam,
    Kartę sprawdzałem.

Generalnie rozkręciłem i skręciłem urządzenie i problem dalej występował.
    Zasadniczo po innych perypetiach miałem podejrzenie do złącza zasilania po stronie przyssawki na podszybiu.

Efekt taki, że po wymianie przyssawki oraz elementu/modułu łączącego rejestrator z zasilaniem rejestratora wyszło, że kabelki nie stykały poprawnie.
    Jeden z czterech kabli na styku trzymaka przyssawki z rejestratorem nie stykał.

To rozwiązało problem.
    Innymi słowy rozłożyć i zobaczyć czy kable stykają.

Innym razem rejestrator zaliczył 'glebę' i to dość ostro bo na kafelki w kuchni.
    Zaczął się zawieszać na ekranie logowania. Serwis wstepnie stwierdził uszkodzenie PCB (płytki z układami).

Rozłożyłem i wyszło, że odpadła tasiemka między kamerką a płytką PCB. Spiąłem, złożyłem...

Działa po dziś dzień.

Wniosek taki, że ewentualne problemy nie wynikają z samoczynnego psucia sie sprzętu a szybkiego, tandetnego złożenia. W większości wypadków rozłożenie i złożenie naprawia problem.

Czasem trzeba zalutować naderwane kable i tyle.

Potomnym życzę powodzenia ;)

PS: Jechałem na kartach Sandisk Ultra z biedronki :) 32GB. Ogólnie działają ale w wypadku rejestratora często dochodziło do zapełnienia po czym karta potrafiła ześwirować i stwarzać problemy z formatowaniem. Ogólnie jest to problem karty ale nie jestem pewien co do sposobu zapisu rejestratora dlatego ostatecznie bym nie był ta surowy. Niemniej, karta do wymiany. Ile razy można formatować?

W wypadku tego rejestratora, raz na jakis czas, trzeba....