Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha NX-SW301 - rozszyfrowanie pinów i podłączenie do PC

paawelx 22 Mar 2017 16:21 801 6
  • #1 22 Mar 2017 16:21
    paawelx
    Poziom 18  

Witam,

Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu pinów, podpięciu głośników i podłączeniu zestawu do PC.
    Posiadam Subwoofer ze wzmacniaczem Yamaha NX-SW301 oraz głośniki Grundig BOX4400.

Yamaha NX-SW301 - rozszyfrowanie pinów i podłączenie do PC Yamaha NX-SW301 - rozszyfrowanie pinów i podłączenie do PC Yamaha NX-SW301 - rozszyfrowanie pinów i podłączenie do PC Yamaha NX-SW301 - rozszyfrowanie pinów i podłączenie do PC

Chciałbym je podłączyć do tego suba a później do PC np. przez kartę Sound Blaster Live 5.1 lub Audigy (mam kilka). Niestety nie mam jednostki sterującej Yamaha DVR-S300.
    Yamaha ma wtyczkę 15 pin VGA oznaczoną jako SYSTEM CONNECTOR. Pogrzebałem trochę w schematach w celu wyciągnięcia odpowiednich sygnałów ale w dalszym ciągu nie jestem pewien kilku pinów. Póki co chciałbym to podpiąć jako 2.1.

Yamaha NX-SW301 - rozszyfrowanie pinów i podłączenie do PC Yamaha NX-SW301 - rozszyfrowanie pinów i podłączenie do PC Yamaha NX-SW301 - rozszyfrowanie pinów i podłączenie do PC

SYSTEM CONNECTOR 15:

1. SYSTEM (Amp_on/protection/on_off) ???
    2. NC (pusty?)
    3. Tył Centralny ???
    4. Głośnik Centralny
    5. Masa Głośnik Centralny/Subwoofer
    6. Masa ?
    7. Masa ?
    8. Masa Tył Centralny
    9. Subwoofer
    10. Masa Głośnik Surround Lewy/Surround Prawy
    11. Głośnik Przód Lewy
    12. Głośnik Przód Prawy
    13. Masa Głośnik Przód Lewy/Przód Prawy
    14. Głośnik Surround Prawy
    15. Głośnik Surround Lewy

Nie jestem pewien pinów 2,3,6,7,8. Oryginalnie zestaw miał 4 satelitki, głośnik centralny i subwoofer. Tutaj dodatkowo jest "Tył centralny".

W związku z tym mam następujące pytania:

1. Czy do włączania wystarczy switch podpięty pod piny 1 oraz 5?
    2. Czy można dołożyć regulację głośności? Jeśli tak to pod które piny? (schemat w załączniku)
    3. Czy głośniki Grundig zagrają na tym zestawie i czy nie upalę czegoś?
    4. Czy jeśli wyprowadzę sobie 6x chinch z suba (PP, LP, PT, LT, C, SUB), to da radę to podpiąć przez 3x jack do Sound Blastera i uzyskać 5.1?

Dziękuję za sugestie i proszę o wyrozumiałość :)

0 6
  • #2 22 Mar 2017 21:57
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Zewrzyj tak jak podano.
    Regulacje jak najbardziej można dołożyć, ma działać jak przedwzmacniacz w sterowniku do tego SW.
    Głośniki Grundig zagrają.
    Jak podepniesz pod kartę dźwiękową to przekonasz się czy poziomy wyjść karty są dostateczne dla tej Yamahy.:)

NC to standardowe no connected czyli nie podłączone
    BC jest wykorzystywane w wyższym modelu SW , widzisz przecież miejsce pośrodku terminali wyjściowych na to wyjście :)

0
  • #3 22 Mar 2017 22:20
    paawelx
    Poziom 18  

Rozumiem, że pinów numer 2,3,6,7,8 w ogóle mam nie ruszać i nie podpinać.

Zapomniałem jeszcze zapytać o głośnik w subwooferze. Niestety wygląda jakby ktoś ćwiczył na nim szermierkę (podziurawiony). Nic się nie stanie jak podepnę go w takim stanie do testów?

Yamaha NX-SW301 - rozszyfrowanie pinów i podłączenie do PC Yamaha NX-SW301 - rozszyfrowanie pinów i podłączenie do PC

0
  • #4 22 Mar 2017 22:29
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Pinów wymienionych masz nie podpinać .
    Nic wielkiego się nie stanie z głośnikiem , najwyżej zacznie rzęzić jak jest zabity ;)

0
  • #5 24 Mar 2017 13:58
    paawelx
    Poziom 18  

Który bolec to plus a który minus w tym wzmacniaczu? Jeden jest dłuższy a drugi krótszy. Chodzi o gniazda głośników.

Dodatkowo nie jestem pewien oznaczeń w tych Grundigach. Oba mają na jednym kabelku założone czerwone obwódki. To będzie plus?

0
  • Pomocny post
    #6 24 Mar 2017 16:00
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

W głośnikach/wyściach głośnikowych nie ma plus/minus, ważne aby były podłączone zgodnie z fazą. Poczytaj o fazowaniu głośników i zrozumiesz pojęcie :)

0
  • #7 25 Mar 2017 16:15
    paawelx
    Poziom 18  

Coś się może stać jak te fazy pomylę? :) Podepnę wszystkie jednakowo, czyli np kable z czerwoną obwódką do dłuższych pinów.

Dodano po 5 [godziny] 7 [minuty]:

Sprawdziłem baterią Grundigi i wychodzi, że czerwone znaczniki to +. W dalszym ciągu nie wiem, który pin jest, który we wzmacniaczu. Idzie to jakoś ze schematu odczytać? Są opisane piny jako 1,2,3 itp ale nie wiadomo od której strony to liczyć :) Nie ma numerów na płycie żadnych.

Dodano po 5 [godziny] 14 [minuty]:

Z większości zdjęć na necie wynika, że dłuższy bolec to "-". Przyjmuję to za standard i tak będę podpinał.
    Yamaha NX-SW301 - rozszyfrowanie pinów i podłączenie do PC Yamaha NX-SW301 - rozszyfrowanie pinów i podłączenie do PC

Dodano po 13 [godziny] 38 [minuty]:

W końcu zagrała jakaś muzyka. Grundigi grają czysto i głośno a na full regulator jest nawet sporo basu.
    Czy to normalne, że głośnik w subie bez podpiętych wtyczek do kompa buczy? Po podpięciu wtyczki jest cisza ale można delikatnie palcem wyczuć jak membrana drży. Tak ma być? Głośnik sprawdzałem baterią i poprawnie się wychyla do przodu i do tyłu. Nie ociera o nic.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo