Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik Mercury - Silnik zaburtowy Mercury 50 nie odpala i brakuje iskry

22 Mar 2017 18:00 2667 17
  • Poziom 5  
    Witam.Mam pytanie ,kupiłem łódź z silnikiem Mercury 50. Próbuje go odpalić ale bez rezultatu. Sprawdzałem i brakuje iskry .Czy jest ktoś kto miał ten sam problem i może mi podpowiedzieć od czego zacząć .:!: :!:
  • Poziom 9  
    Witam czy ten silnik jest na module zapłonowym czy na iskrowniku napędzanym poprzez pasek zębaty od koła tam co zazębia rozrusznik
  • Poziom 5  
    Witam . :D Ten silnik jest na module.Moduł był wymieniony 2.5 roku temu czy mozliwe jest zeby nie działa :?: Jak moge sprawdzic tem moduł :?:
  • Poziom 9  
    Witam najprostszym sprawdzeniem jest odłączenie przewodu gaszenia ten środkowy w prawym rzędzie,następnie wykręcenie wszystkich świec zapłonowych i dobrym zmasowaniem tych świec najlepiej owijając je drutem i do masy drut.Kręcąc rozrusznikiem obserwujemy czy iskra jest na wszystkich świecach . Jeżeli iskra jest nie na wszystkich to padnięty moduł ,mam taki silnik na module i przerabiałem temat z brakiem iskry (moduł do wymiany,lub naprawa)
  • Poziom 31  
    Silnik może też mieć zabezpieczenie przed przegrzaniem, które też wyłącza zapłon.
    Taka niebieska kostka po stronie wydechu.
  • Poziom 9  
    czy ten silnik to tunderbolt 50 zwany rycerz 4 cyl.dwusów nie ma żadnego zabezpieczenia przed przegrzaniem ma jedynie SWITCH KTÓRY JEST PODŁĄCZONY pod gaszenie na module i do masy silnika
  • Poziom 5  
    Witam.Ten silnik to Mercury 50,3 cylindrowy,dwusuwowy.Sprawdze i sie odezwe.Mam jeszcze pytanie do czego sluzy ten mercury switch i jak go sprawdzic czy dziala :?: Z gory dziekuje za pomoc :D
  • Poziom 9  
    ten switch to jest jak kondensator przez niego jest zwarcie do masy i silnik gaśnie ,a żeby sprawdzić iskrę trzeba dla pewności odkręcić ten przewód od modułu jak by co to mam taki sprawny moduł koszt to 400 zł.
  • Poziom 5  
    poszukuje prostownika do Mercury 50 3 cylindrowy dwusuwowy czy ktoś ma do sprzedania :?:
  • Poziom 9  
    potrzebne zdjęcie bo mam od 4 cylindrowego może być to samo
  • Poziom 9  
    to zwykły mostek prostowniczy nowy oryginał jest inny ,do sklepu i kupić 40 A mostek i gitara
  • Poziom 9  
    taki na ebay jest ale wystarczy kupić zwykły mostek prostowniczy jak na powyższym zdjęciu
  • Poziom 5  
    Kupiłem mostek prostowniczy mam pytanie jak go podłączyć :?:
  • Poziom 31  
    ~ takie fale podłączamy do wyjścia cewki z magneta, powinny być dwie i nie ma znaczenia jak to zrobimy a + i - to chyba wiadomo.