Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo Miix 2 10 - System nie uruchamia się. Niebieski ekran

kriswolf 22 Mar 2017 18:32 1761 2
    kriswolf
    Level 12  
    Witajcie.
    Tablet ten od długiego czasu miał problemy min z panelem dotykowym. Jednak na początku nie było to tak kłopotliwe jak w ostatnim czasie. W związku z tym w menadżerze urządzeń wyłączyłem np opcję sterownika aby nie przechodził w stan oszczędzania energii, a także zaktualizowałem niektóre sterowniki. W efekcie tablet np sam się restartował, nie odtwarzał dźwięku, zniknęła z paska ikona baterii.
    Postanowiłem przywrócić ustawienia fabryczne. Na końcu przywracania gdy osiągnął 100% nie uruchomił się ponownie. Włączyłem go ręcznie, pojawiło się niebieskie tło z opcjami wyboru systemu, jednak po kliknięciu tablet zaczął się resetować i uruchamiać do tego samego punktu. Nie pomaga też resetowanie do stanu początkowego ani przywracanie systemu. Nie jestem w stanie nic zrobić, każdy krok prowadzi do pierwszego zdjęcia.
    Ostatnie zdjęcie to menu które się pojawia po równoczesnym wciśnięciu power i głośności, ale nie wiem co mógłbym tam zrobić. Przepraszam za jakość zdjęć.
    Proszę pomóżcie
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    User removed account  
    kriswolf
    Level 12  
    Niestety to nie pomaga, wygląda to tak (trzecie i czwarte zdjęcie)

Zrobiłem też dysk flash USB z Windows 10, Windows pobrałem poprzez program MedicalCreationTool w ISO, potem Rufusem przeniosłem na pendrive. Jednak po wpięciu USB do tabletu i uruchomieniu nie widzę opcji wyboru instalacji z USB, tylko to co na pierwszym zdjęciu z pierwszego postu.

Gdy wybiorę którąś opcję z 2go zdjęcia, albo nic się nie dzieje( czarne tło) albo z powrotem wracam do 1go zdjęcia z 1go postu.

!!!EDIT!!!
    Już sobie poradziłem, skorzystałem z tego poradnika. http://temporalwars.blogspot.com/2013/07/how-to-fix-dell-xps-10-tablets-dead.html