Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peoblem z interfejsem lpg

22 Mar 2017 20:13 2007 11
  • Poziom 12  
    Chcialem podłączyć interfejs viaken lpg pro usb do mojej instalacji gazowej Stag-4, ale po podłączeniu po jakiejś minucie bylo zawsze rozłączenie i komunikat "brak sterownika gazu". Ale coś tam się łączyło i jakieś dane mogłem zczytać... Skontaktowałem się ze sklepem, powiedziałem o problemie, zaproponowali inny interfejs viaken lpg opto pro usb. Kupiłem go, probuje podłaczyć, ale ten innterfejs w ogole sie nie chce połaczyć, nawet na 1 sekunde.... Zastnawiam sie, gdzie lezy porblem, czy w moim laptopie, czy gdzies w kablu, czy...sam nie wiem gdzie...

Czy może mi ktoś doradzić, gdzie zacząć szukać przyczyny problemu i jak?
  • Poziom 31  
    Przestawić wirtualny port com na com1 do com4. Opóźnienie na 2ms. Druga sprawa że wtyczki od fejsa lpg lubią być w kiepskim stanie.
  • Poziom 12  
    Co do portów to mialem ustawione w zakresie com1-com4.
    Co do wtyczek - a jak moge przetestowac czy sa ok lub nie? Jest jakiś sposób?
  • Poziom 11  
    mwarzy napisał:
    Co do wtyczek - a jak moge przetestowac czy sa ok lub nie? Jest jakiś sposób?

Wzrokowo. Spryskaj kontakt'em, pociągnij za przewody czy nie wypadają. Oczyść konektory jeśli są zabrudzone.
  • Poziom 37  
    Laps podłączony do baterii czy do zapalniczki w aucie ?
  • Poziom 12  
    psooya napisał:
    Laps podłączony do baterii czy do zapalniczki w aucie ?

Bateria
  • Poziom 37  
    No to jak kolega wyżej sugerował sprawdź połączenia, kostki, podłączenie pod aku.
  • Poziom 12  
    Wtyczka od gazu jest ok, była testowana i jest ok. Bo bałem się, że tam leży problem...
    Co więcej mogę dodać, jak próbuje się połaczyć to na interfejsie jest czerwona dioda, ktora informuje o przesyle danych. I jak się próbuje połaczyć ze sterownikem gazu ta dioda sie zapala na ułamek sekundy...po czym jest informacja o braku sterwonika gazu. Czy sam fakt, że się zapala raz przy próbie połaczenia na ułamek sekundy oznacza, ze na linii laptop - interfejs lpg połaczenie jest ok? Bo chcę też wyeliminować pewne obszary gdzie może być problem.... A to mrugniecie diody czerwonej jakby sugerowało, ze z laptopa idzie jakiś impuls ktory dociera do interfejsu...i porblem lezy za interfejsem....
  • Poziom 37  
    Na jakim chipie masz kabel usb. Ftdi czy coś innego? Od kilku lat używam kabla bez opto i działa pod warunkiem że używam laptopa z baterii a nie ladowarki samochodowej. Masa i 12v na skrajnych pinach wtyczki jest i nie siada pod obciążeniem? Dioda led centralki gazu miga?
  • Poziom 12  
    ftdi. Laptop odpalam z baterii....chodzi o wtyczkę w kablu od instalacji gazowej? Była testowana i była ok, tzn bylo napiecie, czy siadało pod obciazeniem to nie wiem bo bylo testowane multimetrem...dioda led gazu migała...
  • Poziom 37  
    Sprawdź np żarówka w5w. Potem test na innym ecu i odsyłka do producenta.
  • Poziom 12  
    zwrocilem do sprzedawcy, kupilem innego producenta i dziala bez problemu :-)