Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Buderus Logamax U022-24K - dziwne grzanie wody

Druss 22 Mar 2017 20:15 1773 3
    Druss
    Level 2  
    Cześć,
    Na wstępie napiszę że piece to czarna magia dla mnie. Wiem gdzie jest włącznik, gdzie się dopuszcza wodę, reguluje temp na krany i grzejniki, resetuje błędy i sprawdza ciśnienie. Aaa i podłączyłem sam pogodynkę.

Mamy w segmencie piec gazowy który jest do ogrzewania i odgrzewania wody w kranach.
    Od jakiegoś czasu pojawia się problem z początkiem podgrzewania wody do ogrzewania. Mianowicie po tym jak się uruchomi piec i dopóki temp wody nie osiągnie ~50*C to grzanie polega na tym że co 1-2s gaśnie płomień i zaraz znów się zapala i tak w kółko do uzyskania wspomnianej wcześniej temp. Po osiągnięciu temp wody 50*C podgrzewa wodę już bez problemu.

Druga sprawa jest podobna ale występuje przy korzystaniu z prysznica. Podczas korzystania z ciepłej wody, czuć zaniki podgrzewania wody a w pewnym momencie przestaje grzać i się wyłącza (~1min to trwa) gdzie woda ciągle leci a potem znów się załącza i znów podgrzewa przerywanie jak w przykładzie powyżej.

Czy macie jakiś pomysł co to może być ? od czego takie coś sie dzieje ?
    Czy jest możliwość samemu wyeliminowania tego problemu, może coś trzeba przeczyścić ?

Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam.
    bro2004
    Level 29  
    Elektroda jonizacyjna na początku do czyszczenia.
    Druss
    Level 2  
    Czy sam dam radę to wyczyścić ?
    Gdzie to się znajduje ?
    Może jakieś screeny albo jakiś manual jak się do tego zabrać ?

Pozdrawiam.
    bro2004
    Level 29  
    Co 10 temat o tym jest....