Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iveco daily - Iveco Daily 3.0 HPI 146 KM 2007 r. mruga EDC ,świeci kontrolka sil

22 Mar 2017 21:50 21015 5
  • Level 7  
    Witam,mam problem z iveco daily 3.0 hpi 146 KM 2007 r. blaszak max.Mruga kontrolka EDC i świeci kontrolka silnika na żółto brak mocy jest objawem,bylem na diagnostyce komputerowej i pokazuje błąd:
    134 -czujnik ciśnienia powietrza
    -Poniżej progu maksymalnego
    -obecny
    taki mam opis,problem w tym że żaden z czujników od powietrza nie jest uszkodzony i nie możemy znaleźć przyczyny,a o mrugającym EDC komputer nic nie pokazuje i nie wiem w czym jest problem , jak ktoś miał podobny problem to proszę o pomoc
  • Level 13  
    Mam ten sam problem wiesz może co trzeba zrobić
  • Level 8  
    31396 wrote:
    Witam,mam problem z iveco daily 3.0 hpi 146 KM 2007 r. blaszak max.Mruga kontrolka EDC i świeci kontrolka silnika na żółto brak mocy jest objawem,bylem na diagnostyce komputerowej i pokazuje błąd:
    134 -czujnik ciśnienia powietrza
    -Poniżej progu maksymalnego
    -obecny
    taki mam opis,problem w tym że żaden z czujników od powietrza nie jest uszkodzony i nie możemy znaleźć przyczyny,a o mrugającym EDC komputer nic nie pokazuje i nie wiem w czym jest problem , jak ktoś miał podobny problem to proszę o pomoc

Miałem to samo.. zacznij od "czujnika ciśnienia doładowania" taka beczułka mocowana ( patrząc pod maską z lewej strony na wysokości nasady chłodnicy ) o ile dobrze pamiętam dwa dwa podłączenia- wężyki na szczycie i chyba kostka z prądem. - ma jakieś 5-8cm wysokości - wygląda jak mini filtr paliwa :)
    Ja przy okazji wymieniłem przepustnice na tą nowej generacji (bezbłędną 700zł) plus nowy przewód (120 ) Po wymianie w/w części Check + EDC zgasł na dobre. Dodam, że owe kontrolki świeciły się u mnie w zasadzie od początku - zmiany dokonałem przy 350.000 tysi a dziś mam 540.000 i do tej pory nie ma śladu po kontrolkach :)
  • Level 13  
    Iveco daily - Iveco Daily 3.0 HPI 146 KM 2007 r. mruga EDC ,świeci kontrolka sil Czy chodzi o to urządzenie za wężami ?
  • Level 8  
    Zależy o co pytasz. jeśli o przepustnice jest po przeciwnej stronie- pokazujesz lewą str a ona jest z prawej strony silnika-troche głębiej o ile dobrze pamiętam- za pokrywa silnika.
    Od razu mówię, że czyszczenie nic nie da.. problem z tymi przepustnicami jest na poziomie elektronicznym- z tego co czytałem wada fabryczna , natomiast przepustnice nowszej generacji są poprawione pod tym względem i jak już pisałem we wcześniejszej odpowiedzi po wymianie na nową zniknęły problemy z kontrolkami. Zrobiłem ponad 200.000 tysi km i problem nie powraca.
    Ja jednak zaczął bym od tego sterownika przy nasadzie chłodnicy- z lewej strony.
  • Level 8  
    BiggSizze wrote:
    Zależy o co pytasz. jeśli o przepustnice jest po przeciwnej stronie- pokazujesz lewą str a ona jest z prawej strony silnika-troche głębiej o ile dobrze pamiętam- za pokrywa silnika.
    Od razu mówię, że czyszczenie nic nie da.. problem z tymi przepustnicami jest na poziomie elektronicznym- z tego co czytałem wada fabryczna , natomiast przepustnice nowszej generacji są poprawione pod tym względem i jak już pisałem we wcześniejszej odpowiedzi po wymianie na nową zniknęły problemy z kontrolkami. Zrobiłem ponad 200.000 tysi km i problem nie powraca.
    Ja jednak zaczął bym od tego sterownika przy nasadzie chłodnicy- z lewej strony.

Nie wiem czy temat do odgrzania ale zapytam - jaki numer ma przepustnica "nowszego typu" ?? Ewentualnie czym się różni od tej wadliwej? Muszę zmienić u siebie i nie wiem co kupić.... :/