Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szybkie tyrystory na napięcia do 3,2 kV od IXYSa

ghost666 22 Mar 2017 22:09 2004 3
 • Szybkie tyrystory na napięcia do 3,2 kV od IXYSa
  Firma IXYS wprowadziła do swojej oferty nową linię szybkich tyrystorów dedykowanych do pracy przy napięciu do 3,2 kV. Układy tego rodzaju stosowane są głównie w zasilaczach pieców indukcyjnych, stosowanych w hutnictwie i metalurgii do topienia czy rozgrzewania metali, ale także w zasilaczach impulsowych i rezonansowych do zasilania wysokiej mocy magnesów i laserów.

  Element ten łączy w sobie dwie rzadko spotykane w tej klasie elementów cechy - dużą szybkość i możliwość pracy przy wysokim napięciu. Jednocześnie dostępny jest on w bardzo kompaktowej, jak na swoje parametry, obudowie. Tyrystor ten zapewnia bardzo krótkie czasy wyłączania i jest dedykowany do przełączania prądów do 1055 A przy montażu na radiatorze o temperaturze nie przekraczającej 55°C.

  Poprawa parametrów elektrycznych elementu osiągnięta została poprzez optymalizację pionowej struktury krzemowej systemu. Zaowocowało to zwiększeniem napięcia pracy tyrystora przy jednoczesnym niepogorszeniu parametrów takich jak czasy wyłączania. Wielkość struktury krzemowej układu została zmaksymalizowana a jej geometria zoptymalizowana dla zapewnienia najlepszej dystrybucji bramki w układzie. Pozwoliło to na skrócenie czasów wyłączania układu i zwiększenie częstotliwości pracy tyrystora.

  Wewnętrzna struktura krzemowa tyrystora ma 53 mm średnicy i związana jest z metalowym dyskiem, stanowiącym wyprowadzenie i zewnętrzną część obudowy elementu. Dzięki temu układ charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami termicznymi, w szczególności wysoką przewodnością termiczną do radiatora. W pełni hermetyczna obudowa wyposażone jest w elektrody o średnicy 47 mm, zapewniającymi dobry kontakt z resztą obwodu. Sam układ opakowany jest w standardową ceramiczną obudowę o średnicy 74 mm.

  Przy odpowiednich warunkach, zwłaszcza chłodzeniu, układ jest w stanie pracować z prądami o dI/dt 300 A/?s przy częstotliwości do 5 kHz.

  Źródło: https://www.eeweb.com/company-news/ixys/fast-3.2-kv-thyristor-for-high-power-switching

 • #2 23 Mar 2017 10:18
  Ronin64
  Poziom 35  

  Mała literówka się wkradła ;)

 • #3 23 Mar 2017 13:43
  RitterX
  Poziom 36  

  Może być stosowany jako element falownika w lokomotywach elektrycznych. Trakcja kolejowa to 3kV=.

  Szukaj w 5mln produktów