Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ardo AE833 - nie pobiera wody i dymi

martinizdr 22 Mar 2017 22:28 417 3
  • #1 22 Mar 2017 22:28
    martinizdr
    Poziom 9  

Pralka Ardo AE833 - nie pobiera wody i dymi
    Witam.
    Mam problem z pralką Ardo AE833. Naprawiałem ją już dwukrotnie opisując to w tym temacie: Link, ale tym razem jest nowy objaw, tzn. po uruchomieniu pralka zaczyna prać powoli kręcąc bębnem na przemian po kilka obrotów z krótkimi przerwami, ale wszystko to bez napełnienia wodą. Natomiast po chwili pojawia się dym prawdopodobnie z grzałki, bo kiedy wlałem garnkiem wodę do bębna to było słychać charakterystyczne syczenie schładzanego metalu i dymienie ustało. Ostatnie wykonane pranie zakończyło się tak, że zawartość bębna była mokra, nie odwirowana i bardzo gorąca, choć program był ustawiony na temperaturę 30°C. Czy ktoś wie co może być przyczyną? Z góry dziękuję z pomoc.
    Pralka Ardo AE833 - nie pobiera wody i dymi Pralka Ardo AE833 - nie pobiera wody i dymi Pralka Ardo AE833 - nie pobiera wody i dymi

0 3
  • #2 22 Mar 2017 23:30
    pawel12
    Poziom 19  

Sprawdż układ hydrostatu na początek. Potem przekażnik grzałki i samą grzałkę.

0
  • #3 22 Mar 2017 23:42
    pompa59
    Poziom 13  

Hydrostat i termostat oraz styki programatora czy nie są zwarte.

0
  • #4 23 Mar 2017 13:31
    Gobro
    Poziom 28  

Trzeba iść z góry na dół po wężyku hydrostatu i na jego końcu jest kubek, który trzeba wyczyścić z błota. Część węża do którego wchodzi kubek też trzeba wyczyścić.

0