Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki smartfon kupić do 1700 zł - Proszę o pomoc i radę.

22 Mar 2017 23:34 819 8
  • Poziom 7  
    Witajcie. Zmieniam mojego 3-letniego Sony Xperia Z1 na coś nowszego. Ten model mam już trzy lata i w końcu czas przesiąść się na nowy sprzęt. Do wydania mam 1700 złotych, jednak ostatnio mam mało wspólnego z telefonami, tym samym proszę o poradę.

Wymagania odnośnie telefonu:
    Telefonu najczęściej używam do Facebook'a, Messenger'a, Snapchat'a oraz korzystania z przeglądarki. Opcjonalnie zwróciłbym uwagę na aparat (z obu stron)

Preferencje odnośnie marki:
    Myślałem o Huawei (P9, jednak nie wiem czy mnie stać), Samsungu, jednak nie mam pewności, może jest coś lepszego? Ważne żeby bateria była solidna.

Miejsce zakupu: nowy telefon, z aukcji internetowej myślę będzie najtaniej lub ewentualnie z jakiegoś sklepu naziemnego

Kwota przeznaczona na zakup: tak jak pisałem, max 1700 złotych.

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ telefony kupuję rzadko i lubię mieć porządny sprzęt. Mimo wielu uwag na temat Sony Z1, ten mój sprawował się świetnie, aż do dziś, gdzie pękła przednia szybka. Za każdą pomoc bardzo szczerze dziękuję :)
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 13  
    Witam, w dzisiejszych czasach przy tak intensywnym korzystaniu z gier, internetu itp nie ma co nawet pisać o solidnej baterii, chyba, że używasz telefonu tylko do tego do czego został stworzony. Osobiście mam Samsunga S6 i mogę go szczerze polecić.
  • Admin grupy GSM
    Samsung A5 2017 bardzo fajnie się sprawuje i super wygląda, spełni wszystkie Twoje wymagania łącznie z dobrze trzymającą baterią.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 19  
    Huawei P9 dobry wybór twój budżet wystarczy. Jak z wyższych samsungów to już bym poleciał S7 (tanieją) niż S6
  • Poziom 13  
    venummasa napisał:
    Jak z wyższych samsungów to już bym poleciał S7 (tanieją) niż S6

Niby tak, ale S7 nie ma dużo więcej niż S6, a moim skromnym zdaniem do wykończenia użyto ładniejszych materiałów w S6. Kwestia gustu.
  • Admin grupy GSM
    Daro4484 napisał:
    Niby tak, ale S7 nie ma dużo więcej niż S6,

Ma jedną bardzo ważną rzecz dla wielu użytkowników, wejście na kartę pamięci.
  • Poziom 13  
    tino2003 napisał:
    Daro4484 napisał:

Przy 32GB wejście na kartę wydaje mi się zbędne. Telefon to nie chmura na dane, chyba, że są tacy, którym i te 32GB nie wystarcza...
  • Poziom 19  
    Daro4484 napisał:
    tino2003 napisał:
    Daro4484 napisał:

Przy 32GB wejście na kartę wydaje mi się zbędne. Telefon to nie chmura na dane, chyba, że są tacy, którym i te 32GB nie wystarcza...

Uwierz brakuje i to szybko hehe 32gb ale nie całe dostępne.
    Do tego jeszcze "wodoszczelność" co się czasem przydaje
  • Poziom 32  
    CalusS napisał:

Preferencje odnośnie marki:
    Myślałem o Huawei (P9, jednak nie wiem czy mnie stać), Samsungu, jednak nie mam pewności, może jest coś lepszego? Ważne żeby bateria była solidna.

Taniej od P9 masz Honor'a, który niewiele się różni. Bardzo bobra bateria w topowych smartfonach to raczej rzadkość. Z egzotycznych to masz np. ZUK Z2 lub LeEco Le Pro 3. Niestety ZUK Z2 ma słabe oryginalne oprogramowanie i pasuje na start wgrać lepsze, a Le Pro 3 ma nie do końca przetłumaczony system, ale za to bateria jaką że świecą można szukać w innych topowych smartfonach. Z bardziej znanych to bym polecił tak jak pisałem Honor 8 oraz Huawei Nova i standard czyli Xiaomi Mi5.