Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG42LB5610 - Wymiana diod w podświetleniu matrycy. Ile kto miał?

Piko 23 Mar 2017 00:04 1020 2
  • #1 23 Mar 2017 00:04
    Piko
    Poziom 20  

Witam.

Nie mogę oprzeć się pokusie by odmówić sobie napisanie tego posta.
    Otóż dziś trafił do naprawy w/w model Tv . Na tabliczce jest napisane marzec 2014 czyli mamy dokładnie 3 lata od wyprodukowania. To szczegół , ale dodałem. TV trafił do naprawy z powodu tzw. braku obrazu. Pod światło widać było że brakuje mu po prostu podświetlenia.
    I tu ciekawostka? Po rozkręceniu i zdjęciu matrycy okazało się że : (uwaga!) na 32 diody w podświetleniu 8 jest zwartych , jedna świeci zbyt mocno i jedna poszła na przerwę co poskutkowało całkowitym wygaszeniem podświetlenia.
    Masakra. Na 8 listw jedna tylko jest w pełni sprawna?!

Możliwe że za swojego życia jeszcze mało widziałem ale i tak dla mnie to pierwszy taki przypadek. Jestem pod wrażeniem.
    A jak koledzy, kto miał coś podobnego u siebie ? Zapraszam do dyskusji?

1 2
  • #2 23 Mar 2017 00:42
    borg77
    Poziom 20  

Toshiba 40L1333DG 10 szt.na 45 .Trochę gorszy wynik.Jak na razie jestem na drugim miejscu.Podświetlenie i zasilanie na Vestelu.

0
  • #3 08 Sty 2018 20:13
    FINIX_47
    Poziom 23  

Witam Panowie mam ten sam problem lecz nie jestem elektronikiem i teraz pytanie czy jestem w stanie sam to zrobić... ? Ewentualnie czy nie znacie z elektrody kogoś z okolic Chorzowa kto się zna i grzebie w takich sprawach oczywiscie zapłace, dzisiaj w moim LG42LB650V szlak trafił podswietlenie, z latarka widać obraz ale i tak trzeba wyczeszcyć oczy żeby coś zobaczyć

0