Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG42LB5610 - Wymiana diod w podświetleniu matrycy. Ile kto miał?

Piko 23 Mar 2017 00:04 1350 3
  • #1 23 Mar 2017 00:04
    Piko
    Poziom 21  

Witam.

Nie mogę oprzeć się pokusie by odmówić sobie napisanie tego posta.
    Otóż dziś trafił do naprawy w/w model Tv . Na tabliczce jest napisane marzec 2014 czyli mamy dokładnie 3 lata od wyprodukowania. To szczegół , ale dodałem. TV trafił do naprawy z powodu tzw. braku obrazu. Pod światło widać było że brakuje mu po prostu podświetlenia.
    I tu ciekawostka? Po rozkręceniu i zdjęciu matrycy okazało się że : (uwaga!) na 32 diody w podświetleniu 8 jest zwartych , jedna świeci zbyt mocno i jedna poszła na przerwę co poskutkowało całkowitym wygaszeniem podświetlenia.
    Masakra. Na 8 listw jedna tylko jest w pełni sprawna?!

Możliwe że za swojego życia jeszcze mało widziałem ale i tak dla mnie to pierwszy taki przypadek. Jestem pod wrażeniem.
    A jak koledzy, kto miał coś podobnego u siebie ? Zapraszam do dyskusji?

1 3
  • #2 23 Mar 2017 00:42
    borg77
    Poziom 20  

Toshiba 40L1333DG 10 szt.na 45 .Trochę gorszy wynik.Jak na razie jestem na drugim miejscu.Podświetlenie i zasilanie na Vestelu.

0
  • #3 08 Sty 2018 20:13
    FINIX_47
    Poziom 23  

Witam Panowie mam ten sam problem lecz nie jestem elektronikiem i teraz pytanie czy jestem w stanie sam to zrobić... ? Ewentualnie czy nie znacie z elektrody kogoś z okolic Chorzowa kto się zna i grzebie w takich sprawach oczywiscie zapłace, dzisiaj w moim LG42LB650V szlak trafił podswietlenie, z latarka widać obraz ale i tak trzeba wyczeszcyć oczy żeby coś zobaczyć

0
  • #4 27 Paź 2018 10:21
    Piko
    Poziom 21  

Witam.
    Ostatnio robię mniej sprzętu faktycznie ale to co przychodzi daje mi coraz więcej do myślenia nad opłacalnością napraw. W tym poście napiszę tylko o podświetleniu.
    Jest coraz to gorzej lub drożej coś naprawić, niestety takie trendy panują na świecie i do Nas to nachodzi coraz śmielej z każdym dniem.
    Dziś wytrzeszczyłem ze zdumienia oczy ściągając matrycę z dwu i pół rocznego 32" LG 32LF5800. Na 18 diod 18 uszkodzonych .. prawie zwarte. Sumaryczna rezystancja wszystkich 18 to około 50 omów. Jak widać w diody zamontowane w w/w modelu wstawiono jakieś "zenerki" lub inne zabezpieczenie i w razie "W" ma zewrzeć ratując ....(nawet nie wiem co)? Jedyny sensowny cel (oczywiście według mnie) to taki żeby zniechęcić "naprawiaczy" (cokolwiek to znaczy?) do wymiany pojedyńczych diod kosztem wymiany kompletu listw LED (gdzie nowe nie jest gwarancją długiej pracy) bądź całego TV (nieopłacalność naprawy).
    Czytałem tu na forum że inni koledzy temat podświetlenia w tym modelu już przerabiali, nie jestem w tym odosobniony. Przyjdzie klient będziemy ustalać co robić? Jednym słowem masakra.
    Pozdrawiam Wszystkich czytających i życzę samych tylko fajnych i satysfakcjonujących napraw ;) Piko.

0