Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podlaczenie nowego dekodera a kinaczej domowego

PĘGOWSKA 23 Mar 2017 08:53 633 7
  • #1 23 Mar 2017 08:53
    PĘGOWSKA
    Poziom 2  

Witam
    Mam niewielki problem ale nie mogę sobie poradzić. Mam starasz telewizor tylko z wejściami na euro złącze. Wczoraj podłączony został nowy dekoder (neta ) i modem z NeTi na swiatlowodowe ( huawei w zbudowanym ruterem)W starym dekoderów miałam wejście optyczne które przesylało audio do kina domowego i wszystko działało. Na ten momenet mam podłączone :
    Dekoder-telewizor euro złącze
    Dekoder - kino domowe hdmi
    Niestety dźwięk nie idzie przez kino domowe. W dekoder ze jest wejście na: euro złącze*1 ,hdmi*1, wejście na kabel do netu*1 i jest jeszcze jedno wejście ale nie jest ono ani na kabel optyczny ani Jacka.
    Może wystarczy zresetować wszystkie ustawienia w tv bo przestawiajac aby wyjście audio było na kino domowe nic nie daje.
    Proszę o pomoc bo jako dziewczynie pomysły wyczerpałam.
    Dziękuję

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 23 Mar 2017 09:01
    Polon_us
    Poziom 41  

Proszę podać dokładne dane posiadanych urządzeń - od tego trzeba zacząć.
    Każde urządzenie z tyłu obudowy ma nalepkę z tą informacją.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 23 Mar 2017 09:05
    piotrek22101
    Poziom 39  

Sprawdź w ustawieniach audio dekodera. Zazwyczaj trzeba coś poprzestawiać,którędy ma być audio przesyłane. Model,foto tyłu dekodera,kina by pomogło.

0
  • #5 23 Mar 2017 10:38
    PĘGOWSKA
    Poziom 2  

W ustawieniach menu które dekoder wyświetla przez telewizor ( ala smart tv) zmieniłam z ustawień audio najlepsze na kino domowe, ale nie pomogło.

0
  • Pomocny post
    #6 23 Mar 2017 11:01
    Polon_us
    Poziom 41  

Sytuacja jest dość jasna:

PĘGOWSKA napisał:
    Dekoder - kino domowe hdmi

Te połączenie nie ma prawa działać. Koleżanka połączyła wyjście z wyjściem.
    Lepiej to rozłączyć, a w TV zmienić ustawienia z powrotem jak były uprzednio.

Koleżanka ma parę możliwości - proszę sobie wybrać odpowiednią opcję i połączyć.
    Nic nie stoi na przeszkodzie aby zadać pytania dodatkowe :)

- połączenie telewizora z kinem poprzez kabel EURO-EURO. Któreś z pozostałych gniazd powinno wyprowadzać sygnał audio analogowy.
    Kino powinno zaakceptować ten sygnał przy założeniu, że te gniazdo będzie ustawione jako wejściowe.

- na zdjęciu TV widoczne są gniazda CINCH - są to wyjścia audio (symbol widoczny po lewej strony). Można je podłączyć do kina do gniazda AUX In (lub Euro - odpowiednia przejściówka)

W oby powyższych przypadkach będzie to sygnał stereo.

- dekoder ma wyjście cyfrowe audio typu COAX tzw. "elektryczne". Aby je wykorzystać potrzebny jest konwerter na sygnał optyczny. Taki jak na poniższym zdjęciu.
    Coaxial IN -> Optical OUT!!!
    Sugerowałbym te rozwiązanie. Zapewni lepszą jakość dźwięku, no i sygnał 5.1 - dźwięk przestrzenny - kiedy będzie takowy nadawany.

podlaczenie nowego dekodera a kinaczej domowego

0
  • #7 23 Mar 2017 12:14
    PĘGOWSKA
    Poziom 2  

Wysłałeś mi przejściówkę na gniazdo optyczne i w tedy mnie natchnelo. Mój stary telepizod ma też wyjścia audio ale z przodu. Kino domowe na z tyłu podłączony kabel z dwiema końcówkami czynsze a drugi koniec to Jack który podłączamy do telefonu. Gdy Jaczas podłączyłem z przodu panelu dźwięk idzie przez kino domowe.
    Bardzo dziękuję.
    Ps przez euro złącze i tak nie dzialalo

0
  • #8 23 Mar 2017 12:28
    Polon_us
    Poziom 41  

Te wyjście audio z przodu TV to wyjście słuchawkowe.
    Jest pewna różnica w działaniu pomiędzy wyjściem słuchawkowym, a wyjściami CINCH z tyłu.

Jeśli podłączone jest wyjście słuchawkowe, to poziom dźwięku w kinie będzie zależny zarówno od ustawienia poziomu dźwięku w TV i w kinie.
    Przy wykorzystaniu tylnich CINCH tylko ustawienia głośności w kinie będą miały wpływ na głośność dźwięku.
    To tak na uboczu.

Koleżanka (kolega? - pogubiłem się) wybierze co najlepiej pasuje.
    Do wykorzystania tylnich gniazd CINCH wystarczy zwykły przewód 2xCINCH.

0