Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica EGH3.33ZpTeRL kuchenka gazowo-elektryczna - róźnicówka

KimjestKasia 23 Mar 2017 12:59 465 8
  • #1 23 Mar 2017 12:59
    KimjestKasia
    Poziom 2  

Amica EGH3.33ZpTeRL kuchenka gazowo-elektryczna - róźnicówka
    Sytuacja jest następująca kuchnia już straciła gwarancję, a weszłam w jej posiadanie kupując mieszkanie. Problem natury następującej:
    Ustawiam pokrętłem funkcyjnym dwie grzałki góra i dół i ustawiam temperaturę na 100 stopni, wszystko jest ok a po 5 minutach następuje wyrzucenie różnicówki. Wróciłam do pozycji zero i ponownie ustawiłam temperaturę i przekręciłam na dwie grzałki i znowu różnicówka.

Sprawdziłam czy w gniazdku nie są zamienione potencjały, ale są zgodnie, podłączyłam do innego gniazdka i znowu to samo :( Rozkręciłam górę sprawdzając czy może przełącznik jest do wymiany (tego nie udało mi się stwierdzić ) odłączyłam grzałki od przełącznika i przekręciłam w pozycję 2 grzałek i też wywaliło różnicówkę. Jak ustawiam w inne pozycje tj. żarówka termo obieg jest ok, ale później jak przełączyłam w pozycję termo obiegu z grillem również wywaliło różnicówkę).
    Brakuje już mi pomysłów, a może coś zrobiłam źle?
    Dziękuję z góry za pomoc,
    Pozdrawiam Kasia

0 8
  • #2 23 Mar 2017 13:41
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Zacznij od sprawdzenia grzałki (grzałek ?bo może jest ich więcej np. góra i dół). W najprostszy sposób- odepnij przewody na grzałkach, zaizoluj i włącz funkcję grzania. Jak nie zadziała różnicówka , to pozostaje upewnić się która grzałka.

0
  • #3 23 Mar 2017 13:45
    KimjestKasia
    Poziom 2  

stanislaw1954 napisał:
    Zacznij od sprawdzenia grzałki (grzałek ?bo może jest ich więcej np. góra i dół). W najprostszy sposób- odepnij przewody na grzałkach, zaizoluj i włącz funkcję grzania. Jak nie zadziała różnicówka , to pozostaje upewnić się która grzałka.
    Tak jak napisałam wyżej po odłączeniu wszystkich grzałek od przełącznika funkcyjnego i przekręceniu pokrętła w pozycję dwóch grzałek następuje wyrzucenie różnicówki.

0
  • #4 23 Mar 2017 13:49
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Widać z tego, ze przełącznik jest do wymiany.

0
  • #5 23 Mar 2017 14:00
    KimjestKasia
    Poziom 2  

stanislaw1954 napisał:
    Widać z tego, ze przełącznik jest do wymiany.
    Dziwne jest tylko to, że gdyby był to przełącznik sam w sobie to powinno wyrzucić różnicówkę od razu, a nie po jakimś czasie (po osiągnięciu temperatury)...

0
  • #6 23 Mar 2017 14:03
    stanislaw1954
    Poziom 41  

KimjestKasia napisał:
    (po osiągnięciu temperatury )
    Coś mi się wydaje, że jednak nie odłączyłaś grzałek, skoro tak piszesz.

0
  • #7 23 Mar 2017 14:42
    KimjestKasia
    Poziom 2  

stanislaw1954 napisał:
    Coś mi się wydaje, że jednak nie odłączyłaś grzałek, skoro tak piszesz.
    Może źle się wyraziłam (po osiągnięciu temperatury), a przy temperaturze większej niż po uruchomieniu funkcji.

0
  • #8 23 Mar 2017 15:03
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Tak, jak pisałem w#2 odepnij przewody na grzałkach, itd.

0
  • Pomocny post
    #9 24 Mar 2017 00:02
    peter falk
    Specjalista AGD

KimjestKasia napisał:
    Może źle się wyraziłam (po osiągnięciu temperatury ) a przy temperaturze większej niż po uruchomieniu funkcji

To jest jakiś "dowcip" :| w opisie. Nie potrafisz określić o co chodzi: nie pisz :!:
    stanislaw1954 napisał:
    Tak, jak pisałem w#2 odepnij przewody na grzałkach

Dokładnie. I i to na wszystkich grzałkach odepnij oba zasilające przewody.

0