Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Urządzenie zamiast przestrojenia konsoli Ameprod?

pgru2 23 Mar 2017 17:06 651 8
  • #1 23 Mar 2017 17:06
    pgru2
    Poziom 1  

Dzień dobry
    Poszukuję urządzenia(do kupienia), które pozwoliłoby mi grać w konsolę Ameprod na nowszych telewizorach. Zasadniczo chciałbym coś co z jednej strony ma gniazdo antenowe(jak w TV, 75 Ohm) do wpięcia konsoli(konsola jest z lat 80, działa na telewizorach z tamtej epoki natomiast ma problem ze współczesnymi kineskopowymi i plazmami, oczywiście analogowe tunery) a z drugiej miało wyjście antenowe do kineskopowego telewizora(ostatni prawdopodobnie model Samsunga) lub chinch/Svideo/SCART, w ostateczności nawet VGA. Warunkiem jest żeby obsługiwało nie przestrojoną konsolę(bo jest pełno takich które są współczesnymi tunerami analogowymi). Czy takie coś istnieje? Zależy mi po prostu na jak najmniejszym przerabianiu tego chyba można tak napisać, "zabytku". Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

0 8
  • Pomocny post
    #2 23 Mar 2017 18:05
    cinepi
    Poziom 13  

Witam. A nie wystarczyłby zwykły magnetowid? Większość tych nowszych miała sensowny tuner analogowy z fonią BG i DK, i powinny złapać sygnał z konsoli. A wyjście zazwyczaj jest typu Scart lub Cinch.

0
  • #3 23 Mar 2017 18:31
    pgru2
    Poziom 1  

Dziękuję za odpowiedź. Spróbuję mam taki, niestety mam uszkodzony pilot, a na magnetowidzie nie ma przycisku menu. Co prawda pilot jest "w naprawie". Wolałbym mniejsze osobne urządzenie(bo nie chcę zabierać domownikom miejsca i chciałbym wozić też konsolę na zloty, a nie dysponuję samochodem więc wszystko musi się mieścić do torby).

0
  • #4 26 Mar 2017 14:44
    pgru2
    Poziom 1  

Próbowałem na magnetowidzie(Samsung SV 635X) system fonii na K. Uzyskałem obraz włączając automatyczne strojenie. Natomiast jest problem - obraz bardzo często "lata w dół i w górę po ekranie" i minimalnie przemieszcza się na boki. Zmieniałem kable antenowe i nawet na 10m Thomsonie ekranowanym jest ten problem. Dodam, że magnetowid ma tylko dwa wybory fonii bodajże B i K. Co można na to poradzić w tym modelu magnetowidu?

Natomiast bardzo mnie dziwi, że nie mam obrazu na ostatnim TV kineskopowym Samsunga, powinien on obsługiwać, bo w wyborze mam B/G, D/K, I, L i na prawie żadnym(nie próbowałem tylko I) nie działa...

0
  • Pomocny post
    #5 27 Mar 2017 02:32
    HD-VIDEO
    Poziom 35  

Tam trzeba wyprowadzić zespolony sygnał wizyjny, jest on obecny na modulatorze.

Wtedy podłączymy Ameprod do dowolnego TV, który ma wejście "VIDEO", sygnał audio zostawia się w oryginale, czyli na wewnętrzny głośniku.

Sygnał powinien być wyprowadzony przez bufor (najczęściej na jednym tranzystorze ) dopasowujący impedancje do przewodu "VIDEO"

0
  • #6 21 Mar 2018 17:23
    pgru2
    Poziom 1  

Oddałem konsolę do serwisu. Tam okazało się, że modulator wysokich częstotliwości(antenowy) prawdopodobnie rozstroił się z powodu upływu czasu. Wyremontowali go, ale nie sprawdzałem bo nie mieli czegoś do strojenia układu. Zgodziłem się na przelutowanie kabelka bezpośrednio do układu i profesjonalnie(bez cięcia kabelka jest nasadka metalowa a na to gniazdo podwójne chinch, albo można podłączać bezpośrednio) jest możliwość podłączania. Obecnie używam z adapterem VGA ComproVideomate V150 i starym monitorem Compaq na VGA. Działa także świetlny.

0
  • #7 21 Mar 2018 17:31
    HD-VIDEO
    Poziom 35  

Nie umieli tego modulatora zrobić, a tam powinien być bufor a nie bezpośrednie podłączenie do układu AY, wiec lepiej zwarć nie rób na RCA

0
  • #8 18 Kwi 2018 10:15
    pgru2
    Poziom 1  

Czy jest odpowiednik np. izolatora galwanicznego na RCA?

0
  • #9 18 Kwi 2018 13:55
    HD-VIDEO
    Poziom 35  

Izolacji galwanicznej nie potrzeba tam robić

0