Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- Urządzenie zamiast przestrojenia konsoli Ameprod?

23 Mar 2017 17:06 1107 9
 • Level 8  
  Dzień dobry
  Poszukuję urządzenia(do kupienia), które pozwoliłoby mi grać w konsolę Ameprod na nowszych telewizorach. Zasadniczo chciałbym coś co z jednej strony ma gniazdo antenowe(jak w TV, 75 Ohm) do wpięcia konsoli(konsola jest z lat 80, działa na telewizorach z tamtej epoki natomiast ma problem ze współczesnymi kineskopowymi i plazmami, oczywiście analogowe tunery) a z drugiej miało wyjście antenowe do kineskopowego telewizora(ostatni prawdopodobnie model Samsunga) lub chinch/Svideo/SCART, w ostateczności nawet VGA. Warunkiem jest żeby obsługiwało nie przestrojoną konsolę(bo jest pełno takich które są współczesnymi tunerami analogowymi). Czy takie coś istnieje? Zależy mi po prostu na jak najmniejszym przerabianiu tego chyba można tak napisać, "zabytku". Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
  Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Helpful post
  Level 14  
  Witam. A nie wystarczyłby zwykły magnetowid? Większość tych nowszych miała sensowny tuner analogowy z fonią BG i DK, i powinny złapać sygnał z konsoli. A wyjście zazwyczaj jest typu Scart lub Cinch.
 • Level 8  
  Dziękuję za odpowiedź. Spróbuję mam taki, niestety mam uszkodzony pilot, a na magnetowidzie nie ma przycisku menu. Co prawda pilot jest "w naprawie". Wolałbym mniejsze osobne urządzenie(bo nie chcę zabierać domownikom miejsca i chciałbym wozić też konsolę na zloty, a nie dysponuję samochodem więc wszystko musi się mieścić do torby).
 • Level 8  
  Próbowałem na magnetowidzie(Samsung SV 635X) system fonii na K. Uzyskałem obraz włączając automatyczne strojenie. Natomiast jest problem - obraz bardzo często "lata w dół i w górę po ekranie" i minimalnie przemieszcza się na boki. Zmieniałem kable antenowe i nawet na 10m Thomsonie ekranowanym jest ten problem. Dodam, że magnetowid ma tylko dwa wybory fonii bodajże B i K. Co można na to poradzić w tym modelu magnetowidu?

  Natomiast bardzo mnie dziwi, że nie mam obrazu na ostatnim TV kineskopowym Samsunga, powinien on obsługiwać, bo w wyborze mam B/G, D/K, I, L i na prawie żadnym(nie próbowałem tylko I) nie działa...
 • Helpful post
  Level 40  
  Tam trzeba wyprowadzić zespolony sygnał wizyjny, jest on obecny na modulatorze.

  Wtedy podłączymy Ameprod do dowolnego TV, który ma wejście "VIDEO", sygnał audio zostawia się w oryginale, czyli na wewnętrzny głośniku.

  Sygnał powinien być wyprowadzony przez bufor (najczęściej na jednym tranzystorze ) dopasowujący impedancje do przewodu "VIDEO"
 • Level 8  
  Oddałem konsolę do serwisu. Tam okazało się, że modulator wysokich częstotliwości(antenowy) prawdopodobnie rozstroił się z powodu upływu czasu. Wyremontowali go, ale nie sprawdzałem bo nie mieli czegoś do strojenia układu. Zgodziłem się na przelutowanie kabelka bezpośrednio do układu i profesjonalnie(bez cięcia kabelka jest nasadka metalowa a na to gniazdo podwójne chinch, albo można podłączać bezpośrednio) jest możliwość podłączania. Obecnie używam z adapterem VGA ComproVideomate V150 i starym monitorem Compaq na VGA. Działa także świetlny.
 • Level 40  
  Nie umieli tego modulatora zrobić, a tam powinien być bufor a nie bezpośrednie podłączenie do układu AY, wiec lepiej zwarć nie rób na RCA
 • Level 8  
  Czy jest odpowiednik np. izolatora galwanicznego na RCA?
 • Level 40  
  Izolacji galwanicznej nie potrzeba tam robić
 • Level 13  
  HD-VIDEO wrote:
  Nie umieli tego modulatora zrobić, a tam powinien być bufor a nie bezpośrednie podłączenie do układu AY, wiec lepiej zwarć nie rób na RCA


  Można prosić jakiś schemat jak taki bufor zrobić?