Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wkrętarka 18V Black&Decker

Bastazar 23 Mar 2017 18:53 5367 26
    Bastazar
    Level 6  
    Witam, w niedługim czasie czeka mnie wykończenie wnętrza domu, w zasadzie proste prace w drewnie, ewentualnie małe wiercenie w ścianie pod karnisze/meble/ramki.
    Wstępnie rozeznałem się w temacie i stwierdziłem, że chyba najkorzystniej będzie wybrać coś mocniejszego, bo ściany mam z pustaka pomarańczowego, więc nie jest ani super twardy, ani miękki. Ponieważ pierwszy raz "idę na swoje" brakuje mi podstawowych nawet narzędzi, więc postanowiłem wybrać taki zestaw:

allegro.pl/black-decker-wkretarka-18v-2ak-bdcdc18bafc-i6695892082.html

Myślicie, że w przedziale ok 300zł to dobry wybór, czy może 18V to przesada i np. pokusić się o również polecaną, ale słabszą BOSCH GSR 10,8?
    qadam12

Level 27  
    Do prac domowych zupełnie wystarczająca/cena też/.
    zajmox
    Level 11  
    Bastazar wrote:
    Witam, w niedługim czasie czeka mnie wykończenie wnętrza domu, w zasadzie proste prace w drewnie, ewentualnie małe wiercenie w ścianie pod karnisze/meble/ramki.
    Wstępnie rozeznałem się w temacie i stwierdziłem, że chyba najkorzystniej będzie wybrać coś mocniejszego, bo ściany mam z pustaka pomarańczowego, więc nie jest ani super twardy, ani miękki. Ponieważ pierwszy raz "idę na swoje" brakuje mi podstawowych nawet narzędzi, więc postanowiłem wybrać taki zestaw:

allegro.pl/black-decker-wkretarka-18v-2ak-bdcdc18bafc-i6695892082.html

Myślicie, że w przedziale ok 300zł to dobry wybór, czy może 18V to przesada i np. pokusić się o również polecaną, ale słabszą BOSCH GSR 10,8?

Witam. Szczerze mówiąc to nie polecam. Mała pojemność aku. brak przełącznika prędkości obrotów. Na co dzień używam boscha 18V 4Ah i 6,3Ah. Zaletą jest trzyletnia gwarancja i dostępność sprzętu w rozsądnych cenach. Mnie udało się kupić wiertarkę udarową nową po ekspozycyjną 18V za 550 zł. Najdroższe są akumulatory.
    qadam12

Level 27  
    W przedziale około 300 zł nie znajdzie lepszej .
    zajmox
    Level 11  
    Niby tak ale to zabawka :)
    A przez brak wolnych i szybkich obrotów ,nie nadąży ładować tych aku. nawet przy skręcaniu szafek.
    qadam12

Level 27  
    ,,◾Zmienna prędkość pracy dla pełnej kontroli przy pracach wiertarskich oraz podczas wkręcania ,,
    Koledze chodzi o mechaniczny przełącznik , tak to jest mankament ale od czego jest nastawa sprzęgła momentu obrotowego .
    Hitachi wkrętarka 12V 2aku DS12DVF3 -może koledze ta się spodoba też podobna cena.
    zajmox
    Level 11  
    Ten przełącznik zapewnia na pierwszym biegu (wolnym) większą siłę dokręcania (większa efektywna moc) . Bez niego ,wkrętarka na wolnych obrotach jest słabsza . Sprzęgło ma za zadanie ograniczenie tej siły.
    Bastazar
    Level 6  
    Pytanie, czy takie 12V poradzi sobie z ewentualnym wierceniem w ścianie, niby otwory będą małej średnicy, ale zawsze to pustak, a nie płyta OSB.
    zajmox
    Level 11  
    Wiercąc wkrętarką bez udaru potrzebne są odpowiednie wiertła przeznaczone do takich wierceń. Mówi Pan o pustaku komorowym "puroterm" więc aby coś zawiesić na tak wykonanej ścianie musi Pan przewiercić kilka komór w pustaku . Takie wiertło jest dość drogie. Jestem zwolennikiem zastosowań narzędzi do ich przeznaczeń . Proponuję do wiercenia w ścianach wiertarkę udarową ,a wkrętarkę do skręcania wiercenia w drewnie do bardziej precyzyjnych prac.
    Bastazar
    Level 6  
    No tak, dla kilku otworów kupię dodatkowo wiertarkę udarową...
    zajmox
    Level 11  
    jak kilka otworów to może lepiej pożyczyć. A wkrętarkę niech pan kupi dwubiegową :)
    zajmox
    Level 11  
    jasne ,że ta jest atrakcyjniejsza. I cena spoko
    Squrcz
    Level 2  
    Witajcie,

Podepnę się pod temat, gdyż również jestem zainteresowany kupnem wkrętarki tego producenta. Jednakże wczoraj w OBI zauważyłem model z funkcją udaru BDCHD18KB-XK w cenie 399zł (w innych sklepach około 500zł).
    Moje pytanie czy warto? Czy może to jakaś okrojona wersja dla marketów i nie warto zaprzątać se głowy? Czy funkcja udaru ma sens? Czy wybrać wersję BDCDD18KB?

Pozdrawiam
    Łukasz
    zajmox
    Level 11  
    Powiem Panu tak, ten udar to lipa. (mechaniczny) Akumulatory o małej pojemności. Długi czas ładowania. Zależy do czego Pan tego "coś" chce używać. (mebelek z ikei skręcić to tak) Ja używam profesjonalnie do pracy wkrętarek i tego bym nie brał pod uwagę do ciężkiej pracy. A już na stronie pojawił się negatyw.
    Squrcz
    Level 2  
    Wykorzystanie raczej amatorsko-hobbistyczne. Raz za czasu jakieś meble poskręcać, jakieś prace w altanie, ewentualnie dziurę w pustaku wywiercić aby jakieś zdjęcie powiesić na ścianie. Dotychczas używałem nonema która nie przeżyła ostatniego upadku z wysokości. Chciałem kupić coś co mi posłuży na lata (i bateria nie padnie po pół roku). Udar w sumie mi niepotrzebny bo mam młotowiertarke B&A.
    BDBCDD186KB kosztuje 379 więc się zastanawiałem czy nie warto się pokusić aby dopłacić 20zł i mieć coś z udarem (aczkolwiek była by z marketu bo normalnie to w sklepach po 500zł) Bateria niby 1,5 ale są dwie także na moje potrzeby starczą.
    zajmox
    Level 11  
    jak tak ? to pewnie się Panu przyda . Zastanawiam się tylko czy udar będzie Panu potrzebny w tej wkrętarce ? Zwiększa to wagę wkrętarki i rozmiar . A to ma znaczenie przy skręcaniu szafeczek czy dokręcaniu płyt gipsowo kartonowych.
    Squrcz
    Level 2  
    Byłem wczoraj w obi i castoramie aby obejrzeć jak wkrętarka leży w dłoni. Zaskoczyło mnie że obsługa odradzała mi ten sprzęt i zachwalała sprzęt 2 razy droższy, mimo iż powiedziałem, że to przekracza mój budżet. Do rozmowy wtrącił się inny klient (też oglądał wkrętarki) i powiedział mi że jak chcę trochę przyoszczędzić to mam poczekać bo w lidlu ma być jakaś wkrętarka parksida. I teraz pytanie czy faktycznie ten sprzęt http://gazetka.lidl.pl/49efb298-f702-4386-b92e-03f8122db6ad/html5.html#/40 jest porównywalny jakościowo z B&D?
    Parkside ma 1 akumulator ale za to 2Ah i dają 3 lata gwarancji
    Narzędzia Bosch
    Level 11  
    Wiertarko-wkrętarka Bosch GSR 10,8-2-LI to świetne, polecane przez ekspertów urządzenie. Na pewno sprawdzi się przy domowych pracach remontowych, a z odpowiednio dobranymi wiertłami poradzi sobie również ze wspomnianymi pustakami.

Kryptoreklama, na razie nie usuwamy (współpraca i zgoda) //gulson
    User removed account
    Level 1  
    Raiz3n
    Level 11  
    Podłącze się, zabrałem się za remont i okazało się że moja stara wkrętarka no-name nie daje rady. Codziennie ładuje baterie a to i tak wystarcza na kilka wkrętów albo pare dziur w profilu do k/g. Chciałbym kupić coś "nowego" żeby spokojnie skończyć remont. Budżet jaki posiadam na ten cel to ok 250zł, raczej nie więcej. Nie bardzo wiem co kupić, kolejną marketówkę czy może poszukać czegoś używanego lepszej firmy i dokupić nową baterię? Mam na myśli np. Makita albo Hitachi. Podpowie ktoś, coś? Wkrętarka tak jak wspomniałem raczej do karton gipsów, troche stolarki też więc musi mieć siłę wkręcić wkręty w drewno. Szkoda że nie ma już tych wkrętarek w lidlu a w internecie znacznie przewyższają mój budżet, sieciowa wkrętarka odpada bo niekiedy nie mam jeszcze prądu jak kręce płyty.
    User removed account
    Level 1  
    Raiz3n
    Level 11  
    Sieciówka napewno odpada, miałem makitę sieciową i był tylko problem, oddałem ojcu. Jakbym mial kupować z kablem to wolałbym założyć bita na wiertarke i na jedno by mi wyszło. Obecnie mam do przykręcenia jakieś 70 płyt ale już kumpel coś napomknął że dostaje mieszkanie i pewnie jeszcze tam przyjdzie mi kręcić. Ta z lidla całkiem ok, tylko w gazetce nic nie widze o akumulatorach, chyba jest jakiś w zestawie?
    Edit: dobra już widze, jest ok. We wtorek pojade, mam nadzieje że będą jeszcze. Dzięki bardzo
    User removed account
    Level 1  
    Raiz3n
    Level 11  
    Trafiłem w 3 sklepie i to ostatnią sztukę, troche ciężka ale za to mała i dobrze leży w dłoni. Co do "mocy" to nie ma porównania do mojej starej wkrętarki, jestem bardzo zadowolony. Dzięki za polecenie i znalezienie gazetki ;)

Edit: Na dzień dzisiejszy, czyli 20.11 musze przyznać że początkowa fascynacja była zbyt pochopna. Uchwyt wkrętarki jest bardzo luźny, przy wkręcaniu wkrętów nie przeszkadza ale do wiercenia precyzyjnego już się nie nadaje. Jakiś czas temu spadła z ok 120cm i uszkodził się włącznik, z racji tego że uszkodzenie było z mojej winy a poza tym potrzebowałem wkrętarke "już" samodzielnie naprawiłem włącznik i działa ale straciła regulację obrotów, po wciśnięciu odrazu kręci pełną mocą dla danego biegu. Bateria wymaga coraz częstszego ładowania. Ogólnie fajna wkrętarka, zwłaszcza że można zdjąc uchwyt i staje się dużo mniejsza ale na budowę raczej nie polecam.