Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bravia KDL 32S3010 i DAV-DZ230 - brak dźwięku z HDMI

jo3 23 Mar 2017 20:03 450 3
  • #1 23 Mar 2017 20:03
    jo3
    Poziom 10  

Cześć,
    Mam telewizor:Sony KDL-32S3010
    i kino domowe: Sony DAV-DZ230

Chciałbym uzyskać odtwarzanie dźwięku przez wszystkie głośniki w Surround przez HDMI przy oglądaniu zewnętrznych źródeł (Laptop HDMI, dekoder telewizji cyfrowej HDMI).
    Zestaw mam połączony kablami HDMI.

Surround uzyskuję tylko przy odtwarzaniu autonomicznego DVD.
    Jak przełączam na inne źródło, dźwięk leci z głośników telewizora.
    Jeżeli chciałem "sobie posłuchać" to podłączałem do tej pory wyjście słuchawkowe z TV do wejścia Audio na przednim panelu odtwarzacza, ale to nie jest to rozwiązanie, którego szukam.

Kiedy w TV wybieram jako urządzenie do odtwarzania w menu "Głośnik" opcję "System Audio" głośniki TV cichną. Sterowanie głośniścią TV oddziałuje na wzmacniacz (pogłaśnianie, ściszanie, mutowanie wywiera efekt na wzmacniaczu).

W ustawieniach odtwarzacza (Telewizor przełączam Input na DVD > z pilota DVD w menu Setup > Custom > "Skrzynka z narzędziami" ; ) > HDMI control (off/on) wpływa na możliwość sterowania głośnością wzmacniacza (gdy TV jest w trybie theatre) Audio HDMI nie przynosi żadnego skutku nigdy, niezależnie od HDMI Control.

Gdy odtwarzacz jest w funkcji DVD i TV jest na wejściu DVD, na panelu pojawia się ikonka [HDMI], przy trybie wzmacniacza innym niż DVD (na przykład TV) ikonka się nie pokazuje nigdy (nawet gdy jest możliwość sterowania głośnością wzmacniacza z poziomu telewizora).

Zamienianie kabli, wejść, nie przynosi skutku.

Opieram się na instrukcjach:
    DVD - http://pdf.crse.com/manuals/2895965831.pdf
    TV - http://pdf.crse.com/manuals/3198502432.pdf
    HDMI Control Guide - http://pdf.crse.com/manuals/3100392311.pdf

I kończą mi się już pomysły... : (

Proszę o pomoc i pozdrawiam,
    Kuba

0 3
  • #2 24 Mar 2017 10:45
    mihal2002
    Poziom 43  

jo3 napisał:
    Chciałbym uzyskać odtwarzanie dźwięku przez wszystkie głośniki w Surround przez HDMI przy oglądaniu zewnętrznych źródeł (Laptop HDMI, dekoder telewizji cyfrowej HDMI).

Przecież jak wół instrukcja mówi że DVD posiada TYLKO OUT(wyjscie) HDMI.
    To tak jak bys jechał jednokierunkową pod prąd.

0
  • #3 24 Mar 2017 11:30
    Polon_us
    Poziom 40  

Ten zestaw DVD Sony nie umożliwia odbioru dźwięku zwrotnie poprzez HDMI.
    Mówiąc delikatnie, te DVD jest bardzo ubogie jeśli mówimy o możliwościach zewnętrznych podłączeń.

Jedyna możliwość przeniesienia dźwięku z TV do DVD to połączenie SCART - instrukcja kina na stronie 10 i 21 wyraźnie to pokazuje.
    Ale to będzie tylko stereo.
    Zakładam, że TV ma wbudowane owe złącze.

P.S. Tak na wszelki wypadek - dźwięk na wyjściu EURO w większości telewizorów podawany jest tylko z wbudowanego dekodera i wejść analogowych telewizora.
    Trudno mi powiedzieć, jak to wygląda w tym przypadku, ale proszę się z tym liczyć.

Jeśli to możliwe, to proszę rozważyć wymianę kina.

0
  • #4 25 Mar 2017 12:46
    jo3
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedzi!

Zasugerowałem się ustawieniami "Audio (HDMI)" i "HDMI Conctrol "z menu Custom Setup.

Mimo że złącze na odtwarzaczu to "HDMI OUT", to jednak umożliwia komunikację dwukierunkową (sterowanie urządzeniem za pomocą TV z funkcją HDMI Control), więc mihal2002, twój argument poparty bydłem domowym niestety nie jest precyzyjny w tym przypadku. Nasza jednokierunkowa pozwala jechać w drugą stronę określonym informacjom.

Z tego całego zamieszania wynika, że pozostaje podłączanie za pomocą SCARTa, żeby mieć nie gorsze stereo niż z przedniego panelu, a przynajmniej kable nie będą się ciągle plątały.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo