Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus c360 3p (Ciśnienie Oleju)

23 Mar 2017 21:06 2028 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam problem z ciśnieniem oleju na zimnym silniku ma 5 atm a na rozgrzanym spada do 1 atm dodam ze byl wymieniany olej na superol.
  • Poziom 38  
    Wsk1221 napisał:
    Witam.
    Mam problem z ciśnieniem oleju na zimnym silniku ma 5 atm a na rozgrzanym spada do 1 atm dodam ze byl wymieniany olej na superol.

I co w związku z tym?
  • Poziom 21  
    Powiem tak z własnego doświadczenia: miałem ładnego 3P z pewną historią (od nowości w lokalnym klubie sportowym) http://jarekstryszawa13.w.interiowo.pl/c3603p.htm i też borykałem się z podobnym problemem.
    Zmieniałem olej na Turdus (Superol to takie absolutne minimum jeśli chodzi o parametry) i to nic nie dawało. Oczywiście kontrolowałem ciśnienie na mechanicznym wskaźniku, żeby wykluczyć ewentualne przekłamania od czujnika z kontrolką i po rozgrzaniu było tak jak u Ciebie.
    Po rozbiórce dołu silnika okazało się, że panewki były przytarte- na szczęście pomogła wymiana kompletu panewek bez ruszania wału. Podejrzewam, że powód takiego stanu rzeczy był prozaiczny- w pompce paliwa przy nieszczelnej membranie olej napędowy trafia do misy rozcieńczając olej. Jeśli nie kontroluje się na bieżąco poziomu oleju można tego nie zauważyć i załatwić sobie wał. Ja ten ciągnik zamieniłem na zetora 3340, a znajomy, który go kupił miał później też pęknięcie membrany i zauważył to dopiero gdy na wolnych zapaliła się kontrolka. Poziom oleju większy o ponad połowę, konsystencja wody... Wymienił olej i membranę, ale pewnie panewki i wał swoje dostały.
    Jak podejrzewam to ma związek z marną jakością obecnie produkowanych części (membrany) i może też skład dodatków do ON, a lekarstwem jest częsta weryfikacja poziomu oleju w silniku.
  • Poziom 2  
    Kontroluje olej w silniku i jest tak jak powinien byc tylko ze narazie jest mało używany.
  • Poziom 37  
    Ponawiam pytanie, no i co w związku z tym tematem?