Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor się wyłącza

Mrowa^ 24 Lip 2005 11:57 615 5
  • #1 24 Lip 2005 11:57
    Mrowa^
    Poziom 15  

Witam. Mam starego kompa (PIII550Mhz, płyta AOpen i440BX AGPx2) do którego zamontowałem ostatnio Creative Geforce 1 (wcześniej była Riva TNT2 Ultra) i od tego czasu w różnych nieoczekiwanych momentach np. podczas pisania tekstu w Wordzie czy robieniu czegoś we Flashu, monitor przełącza mi się w tryb czuwania (system nadal działa przy wygaszonym ekranie) i muszę robić restart bo nic nie widać. Co ciekawe, gry i benchmarki chodzą nieźle i nic się nie wiesza. Do kompa został też ostatnio podpięty joystick analogowy, ale nie sądzę żeby miało to jakiś wpływ na monitor. Czy to jest ewidentnie wina karty? Miał ktoś podobny problem?

0 5
  • #2 24 Lip 2005 12:26
    chlo
    Poziom 17  

A nie masz czasem ustawionego w systemie przejścia w tryb czuwania??

0
  • #3 24 Lip 2005 12:31
    Mrowa^
    Poziom 15  

Mam ale po 20 minutach braku aktywności użytkownika, a to się dzieje podczas pracy i nie można już z tego wyjść.

0
  • #4 24 Lip 2005 13:45
    Golota
    Poziom 19  

Sprubuj ustawic w opcjach zasilania na wlaczony zawsze wylacz wygaszacze itp, zobacz czy ten efekt znikie. Moze w windowsie sie cos powalilo. Sprawdz tez kabel sygnalowy z monitora czy nie jest gdzies ulamany. Moze to wina grafiki zobacz czy zabardzo sie nie grzeje radiator na GPU. Jezli nie zadziala to zobacz na starej grafice czy sie cos takiego robi.

Pozdrowionka

0
  • #5 24 Lip 2005 15:49
    Mrowa^
    Poziom 15  

Ustawiłem wszystko w opcjach zasilania jak trzeba, jednak to nie to, bo znowu miałem zwieche. Kabla nie podejrzewam, chyba jednak pójdzie do wymiany karta. Też myślałem że to ma związek z przegrzewaniem, ale wczoraj na kompie przez pół dnia były zapuszczane gierki i nie zawiesiło wtedy się ani razu (a temu komputerowi dwuletnie gierki dają już niezły wycisk)

0
  • #6 25 Lip 2005 13:03
    K!lleR
    Poziom 39  

Jeśli karty zmieniłeś bez formatu komputera to mogły się pomieszać sterowniki ( konflikt ). Druga sprawa chłodzenie karty tak jak napisał kolega Golota. Chciaż to wygląda na konflikt sterowników.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo