Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy zasilacz do laptopa wydaje dziwny dźwięk

23 Mar 2017 21:09 906 7
 • Użytkownik usunął konto  
 • Spec od komputerów
  Oddaj to dziadostwo (bo zasilaczem tego nazwać nie można) i kup oryginalny zasilacz, no chyba że chcesz niedługo naprawiać laptop.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Spec od komputerów
  Kamil10kamil10 napisał:
  A czy jest ryzyko ze uszkodziłam tym instalacje w domu?

  Nie.
  Kamil10kamil10 napisał:
  Czy to mogło się zapalić czy coś?

  Nie.
  Kamil10kamil10 napisał:
  nie mogę nigdzie kupić oryginalnej ładowarki bo ja zawszeoreferuje oryginalny sprzęt niestety do mojego modelu Asusa r553ln nie ma

  Zasilacz nie musi być konkretnie do tego modelu. Może być dowolny, markowy zasilacz o tych samych parametrach i z takim samym wtykiem. Trzeba zmierzyć średnicę zewnętrzną i wewnętrzną wtyku i odczytać parametry z oryginalnego zasilacza lub z naklejki na spodzie laptopa.
 • Moderator - Komputery Serwis
  Kamil10kamil10 napisał:
  problem mam tylko taki ze nie mogę nigdzie kupić oryginalnej ładowarki bo ja zawszeoreferuje oryginalny sprzęt niestety do mojego modelu Asusa r553ln nie ma


  Przecież tych zasilaczy jest jak piasku na plaży. Do większości laptopów Asus i Toshiba jest zasilacz ze standardowym wtykiem 5.5x2.5mm o napięciu wyjściowym 19V. Prawdopodobnie potrzebujesz wersji 4.74A (90W), ewentualnie 3.42A (65W) - sprawdź z oryginałem. Kup nawet podrapaną używkę za 50zł, będzie lepsza od dziadostwa, które teraz kupiłeś.

  Oryginały do tych laptopów najczęściej produkują firmy Delta Electronics, LiteON, Hipro (i pewnie jeszcze kilka innych, ale te trzy widuję najczęściej).
 • Użytkownik usunął konto  
 • Moderator - Komputery Serwis
  Używanych oryginalnych zasilaczy nie musisz się bać. One rzadko kiedy się psują (najczęściej jedyną ich usterką jest połamany kabel, ale to już nie wina zasilacza, tylko użytkownika). Te używane mają nieporównywalnie mniejsze szanse na uszkodzenie Ci komputera niż dziadowska podróba (na przykład taka, jaką kupiłeś).
 • Użytkownik usunął konto