Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak portów USB - laptop - Po podłączeniu urządzenia przez USB w ogóle nie reagu

24 Mar 2017 06:35 1470 10
  • Poziom 3  
    Witajcie! Wczoraj około godz. 18 moja dziewczyna chciala podłączyć ebooka do mojego Lenovo ideapad 100 15ibd . Po podłączeniu kablem ebook w ogóle nie zareagował. Wyjąłem "usb" od myszki bezprzewodowej i w to samo miejsce podłączyłem i to samo. O dziwo podłączyła ebooka i moją myszkę do DRUGIEGO laptopa i działało. Wkurzyłem się, bo 5 min. wcześniej myszka na porcie USB mi działała. Chwile później dostałem blue screena z kodem błędu IRQ NOT EQUAL oraz drugiego blue screena SYSTEM THREAD EXCEPTION NOT HANDLED. Byłem w szoku. Po restarcie komputer zasugerował, że trzeba przywrócić system ale ja wyłączyłem go i ponownke uruchomiłem - wszystko było okej, prócz USB. W menadżerze urządzeń, tam gdzie są magistrale USB (u mnie dwie) mam wykrzykniki - po próbie aktualizacji wyskakuje, że sterowniki nie mogą zostać zainicjalizowane (kod błędu 37). Co mam z tym zrobić? Dodam, że aktualizowalem stery Driver Boostem, ale ciągle mam te wykrzykniki. Od teraz jak podłączam telefon pod USB to tylko ładuje, więc porty nie padły całkowicie, a przy podlaczeniu pendrive takze nie wykrywa. Przywracałem system do dnia poprzedniego a nawet dalej i to samo. Proszę o pomoc.
    Brak portów USB - laptop - Po podłączeniu urządzenia przez USB w ogóle nie reagu
  • Poziom 28  
    Kolego wklej identyfikatory sprzętu tych pozycji które występują z wykrzyknikami. Tak jak masz tego drugiego SSa wrzuconego tylko we Właściwości wybierz identyfikator sprzętu.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Kliknij PPM na Mobile 5th i usuń (zaznacz również by usunął wszystko).
    Następnie wejdź w cmd.exe jako administrator.
    W cmd wpisz polecenie- net localgroup Administrators local service /add
    Daj enter, zamknij okno cmd i uruchom ponownie komputer, podłącz telefon i powiedz czy działa.

Walczyłem ostatnio z portami USB u siebie, również system nie widział plików telefonu a jedynie go ładował.
    U mnie to rozwiązanie zadziałało. Po restarcie, telefon widoczny prawidłowo.
  • Poziom 3  
    Dzięki za odpowiedź. Zedytowałem swojego posta i poprawiłem - po podłączeniu myszki, która działała na moim lapku do DRUGIEGO laptopa normalnie śmiga, a u mnie porty zostały wręcz zabite. @Chemikpionki, korzystałem z tych sterowników ale wyskakuje mi komunikat Intela, że ten system nie spełnia minimalnych wymagań. Jak będę przed kompem to dam znać.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 3  
    Odinstalowałem już wczoraj późnym wieczorem wszystkie te elementy - nie pojawia się już Daemon Tools Lite Virtual USB tylko te dwa ostatnie - z nimi jest coś nie tak. O tyle jest to wszystko dziwne, że to się stało po tym jak podłączyłem kablem USB mój czytnik ebooków (ink book). Po tym dostałem w kilka minut dwa blue screeny. Od razu spojrzałem w menadżer urządzeń a tam magistrale USB wysypane. Kabel jest sprawny. Dam znać wieczorem.

Dodano po 3 [godziny] 45 [minuty]:

@RADU, wyskakuje, że określona grupa lokalna nie istnieje, więc kicha... Sterowniki do chipsetu najnowsze, nie wiem co mam dalej robić. :(

Dodano po 16 [minuty]:

W załączniku dodaję identyfikator sprzętu jak kazaliście. Dodam, że po odinstalowaniu ich i zresetowaniu komp zamula się raz na 10 sekund. Coś jest nie tak...

• Poziom 42  
    Możliwy jest boot z USB czy nawet BIOS/UEFI nie widzi urządzeń?
    Jeśli jest taka możliwość proponuję sprawdzić USB z wykorzystaniem dystrybucji typu live. Jeśli nie zadziałają to problem może być poważniejszy.
  • Poziom 3  
    U mnie w BIOSie nie ma czegoś takiego jak urządzenia USB :P Zresztą jak ma się bootować przez USB, skoro mam cały czas ten problem? Pomożecie? Czy mógł paść mostek?

• Poziom 35  
    Jeśli to wina sytemu to zabotuje z USB, jeśli mostka to nie zabotuje, nagraj sobie płytę z Ubuntu live i sprawdź czy działają USB.
  • Poziom 28  
    Pisałeś że po podpięciu tego urządzenia dostałeś BSODa, wrzuć pliki dmp z tych BSODów. Powinny się znajdować w "C:\Windows\Minidump"