Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termet Ecocodens: silver, gold, crystal - jaki wybrać?

art_ii 24 Mar 2017 07:12 20214 3
 • #1
  art_ii
  Level 13  
  Dzień dobry
  W związku z wymianą starego pieca 2f (domek parterowy 107m2) rozpatruje piece kondensacyjne Termet.
  Czy może ktoś doradzić który z nich wybrać i czym się różnią te 3 serie piecy?

  Kryterium - ma działać niezawodnie.
 • #2
  art_ii
  Level 13  
  Czy ktoś może napisać jaka jest różnica pomiędzy tymi 3 seriami kotłów Termet?
 • #3
  fazik
  Level 16  
  Witam,
  Znawcą nie jestem, ale podpowiem, że możesz zadzwonić do przedstawiciela Termetu w Twojej okolicy i Go o to po prostu zapytać. Nie pytaj Go o to, czy Termet to dobry wybór, bo na pewno powie, ze tak, ale skoro Ty już podjąłeś decyzję co do marki, to o szczegóły różniące możesz zapytać.
  http://www.termet.com.pl/przedstawiciele-handlowi/62
 • #4
  art_ii
  Level 13  
  Quote:
  Dzień dobry
  Różnica między tymi trzema kotłami związana jest głównie z zastosowanym wymiennikiem głównym spaliny woda i układem sterowania.
  W kotłach Gold plus i Crystal – wymiennik francuskiej firmy Sermeta, w kotle Silver – nowość, wymiennik firmy włoskiej Condevo.
  Jeśli chodzi o sterowanie – Gold- sterownik polskiej firmy Tester, Crystal – sterowanie firmy Honeywell, Silver – sterownik Nortgas.
  Prawdopodobnie niewiele to wszystko Panu pomogło w decyzji, więc proponuję z tych trzech kotłów wziąć pod uwagę 2 kotły – Gold plus i Crystal, przy czym obecnie tylko Crystal ma funkcję Open-Therm, która może wpłynąć nieco na oszczędności w zużyciu gazu, ale wymaga trochę poświęcenia czasu na ustawienie kilku parametrów w regulatorze (niestety bardziej skomplikowanego w obsłudze od zwykłych regulatorów pokojowych).
  Moja propozycja to kocioł Gold plus, który przede wszystkim w układzie sterowania kilkanaście różnych parametrów serwisowych związanych z możliwością dopasowania kotła do danej instalacji (ustawienie minimalnych i maksymalnych obrotów pompy, tempa narastania mocy palnika w początkowej fazie grzania, co wpływa na ekonomikę i stabilność pracy instalacji, możliwości ustawiania histerezy temperatur w układzie c.o. przesunięcia równoległego krzywych grzania dla pogodówki, samodzielnego ustawiania różnicy między zasilaniem a powrotem z instalacji – funkcja ECO- (tego nie ma w Crystalu) i kilku innych parametrów.
  Jeśli chodzi o moc, to proponuję wziąć pod uwagę Golda 25 kW (moc po stronie c.w.u. jest w nim nieco wyższa bo prawie 28 kW), tak więc komfort ciepłej wody powinien być dla Państwa zadawalający.

  W razie pytań proszę o kontakt.
  Pozdrawiam


  1111


  http://www.termet.com.pl

  Bez tytułu

  facebook w podpisie mailowym

  From:
  Sent: Wednesday, April 05, 2017 3:49 PM
  To: termet(malpa)termet.com.pl
  Subject: Jaki piec gazowy 2F termet wybrać ?

  Szanowni Państwo
  Chciałbym w swoim domu wymienić kocioł gazowy na kondensacyjny i rozpatruję kocioł kondensacyjny 2 funkcyjny o mocy 25kW ecocondens firmy TERMET.
  Krótka charakterystyka budynku:
  - wolno stojąca parterówka,
  - 107m2 powierzchni użytkowej, pomieszczenia o wysokości 2,6m
  - ocieplony 15cm warstwą styropianu na ścianach i podłodze
  - 15 cm wełny na podłodze strychu/poddasza nie użytkowego
  (dobre ocieplony i wyposażony w okna o dobrej izolacyjności)
  - gaz miejski (tzw. "z rury")
  - kocioł zainstalowany będzie w łazience

  Piec oprócz utrzymania CO miałby również zapewnić wodę dla CWU (przewiduję, że jednoczesny pobór z 2 punktów: 2 krany w zlewach łazienkowych lub kran i prysznic).

  Z uwagi na brak miejsca nie rozpatruję ani dodatkowego zbiornika ani kotła z zasobnikiem.

  Z uwagi, iż oferujecie 3 serie kotłów: silver, gold i crystal proszę o rzeczowe opisanie ich różnic i sugestię który byłby dla mnie najodpowiedniejszy i cechuje się najmniejszą awaryjnością.
  Dodam, iż kontaktowałem się z autoryzowanymi instalatorami waszych kotłów ale nie byli w stanie wymienić różnic za wyjątkiem kwestii wizualnych.
  Dodatkowo proszę o informację, czy w moim przypadku zainstalowanie dodatkowego czujnik temp. zewn. oraz rozbudowanego sterownika (np. open therm lub podobny) przełoży się na wymierne oszczędności przy mojej małej kubaturze czy wystarczy, iż pracą pieca będę sterował poprzez temp CO na wyjściu i powrocie z pieca oraz sterowniku wyłączającym grzanie po osiągnięciu zadanej temp. w pomieszczeniu gdzie zainstalowany jest czujnik pomiarowy (takie rozwiązanie zaproponował jeden z Państwa instalatorów).

  Bardzo proszę o udzielenie mi rzeczowej odpowiedzi bez zbędnego marketingu, która pozwoli mi dokonać jednoznacznego wyboru kotła termet.
  Z poważaniem

  Dodano po 1 [minuty]:

  Dzień dobry

  Kocioł EcoCondens Silver ma pompę elektroniczną (PWM), która moduluje od 0 do 100% także zawsze dopasuje się do danego zapotrzebowania. Jeśli chodzi o głośność to dzięki zastosowaniu dodatkowej izolacji dźwiękochłonnej jest to tylko 48 dB. Jest to wartość jedna z najniższych jak nie najniższa na rynku.

  Pozdrawiam,
  With best regards,


  Dodano po 39 [sekundy]:

  Ja wybrałem Termet ecocodens silver