Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet Ecocodens: silver, gold, crystal - jaki wybrać?

art_ii 24 Mar 2017 07:12 1887 3
  • #1 24 Mar 2017 07:12
    art_ii
    Poziom 13  

Dzień dobry
    W związku z wymianą starego pieca 2f (domek parterowy 107m2) rozpatruje piece kondensacyjne Termet.
    Czy może ktoś doradzić który z nich wybrać i czym się różnią te 3 serie piecy?

Kryterium - ma działać niezawodnie.

0 3
  • Fibaro
  • #2 25 Mar 2017 18:50
    art_ii
    Poziom 13  

Czy ktoś może napisać jaka jest różnica pomiędzy tymi 3 seriami kotłów Termet?

0
  • Fibaro
  • #3 02 Lip 2017 15:35
    fazik
    Poziom 10  

Witam,
    Znawcą nie jestem, ale podpowiem, że możesz zadzwonić do przedstawiciela Termetu w Twojej okolicy i Go o to po prostu zapytać. Nie pytaj Go o to, czy Termet to dobry wybór, bo na pewno powie, ze tak, ale skoro Ty już podjąłeś decyzję co do marki, to o szczegóły różniące możesz zapytać.
    http://www.termet.com.pl/przedstawiciele-handlowi/62

0
  • Fibaro
  • #4 21 Lip 2017 08:25
    art_ii
    Poziom 13  

Dzień dobry
    Różnica między tymi trzema kotłami związana jest głównie z zastosowanym wymiennikiem głównym spaliny woda i układem sterowania.
    W kotłach Gold plus i Crystal – wymiennik francuskiej firmy Sermeta, w kotle Silver – nowość, wymiennik firmy włoskiej Condevo.
    Jeśli chodzi o sterowanie – Gold- sterownik polskiej firmy Tester, Crystal – sterowanie firmy Honeywell, Silver – sterownik Nortgas.
    Prawdopodobnie niewiele to wszystko Panu pomogło w decyzji, więc proponuję z tych trzech kotłów wziąć pod uwagę 2 kotły – Gold plus i Crystal, przy czym obecnie tylko Crystal ma funkcję Open-Therm, która może wpłynąć nieco na oszczędności w zużyciu gazu, ale wymaga trochę poświęcenia czasu na ustawienie kilku parametrów w regulatorze (niestety bardziej skomplikowanego w obsłudze od zwykłych regulatorów pokojowych).
    Moja propozycja to kocioł Gold plus, który przede wszystkim w układzie sterowania kilkanaście różnych parametrów serwisowych związanych z możliwością dopasowania kotła do danej instalacji (ustawienie minimalnych i maksymalnych obrotów pompy, tempa narastania mocy palnika w początkowej fazie grzania, co wpływa na ekonomikę i stabilność pracy instalacji, możliwości ustawiania histerezy temperatur w układzie c.o. przesunięcia równoległego krzywych grzania dla pogodówki, samodzielnego ustawiania różnicy między zasilaniem a powrotem z instalacji – funkcja ECO- (tego nie ma w Crystalu) i kilku innych parametrów.
    Jeśli chodzi o moc, to proponuję wziąć pod uwagę Golda 25 kW (moc po stronie c.w.u. jest w nim nieco wyższa bo prawie 28 kW), tak więc komfort ciepłej wody powinien być dla Państwa zadawalający.

W razie pytań proszę o kontakt.
    Pozdrawiam
    Arkadiusz Komar

1111

ul. Długa 13, 58-160 Świebodzice
    tel. 74 854 04 46

Nr KRS 0000041459, Nr rejestrowy GIOŚ: E0021396W
    NIP 884-16-31-476, Kapitał zakładowy 3.900.000 zł
    Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
    http://www.termet.com.pl

Bez tytułu

facebook w podpisie mailowym

From:
    Sent: Wednesday, April 05, 2017 3:49 PM
    To: termet(malpa)termet.com.pl
    Subject: Jaki piec gazowy 2F termet wybrać ?

Szanowni Państwo
    Chciałbym w swoim domu wymienić kocioł gazowy na kondensacyjny i rozpatruję kocioł kondensacyjny 2 funkcyjny o mocy 25kW ecocondens firmy TERMET.
    Krótka charakterystyka budynku:
    - wolno stojąca parterówka,
    - 107m2 powierzchni użytkowej, pomieszczenia o wysokości 2,6m
    - ocieplony 15cm warstwą styropianu na ścianach i podłodze
    - 15 cm wełny na podłodze strychu/poddasza nie użytkowego
    (dobre ocieplony i wyposażony w okna o dobrej izolacyjności)
    - gaz miejski (tzw. "z rury")
    - kocioł zainstalowany będzie w łazience

Piec oprócz utrzymania CO miałby również zapewnić wodę dla CWU (przewiduję, że jednoczesny pobór z 2 punktów: 2 krany w zlewach łazienkowych lub kran i prysznic).

Z uwagi na brak miejsca nie rozpatruję ani dodatkowego zbiornika ani kotła z zasobnikiem.

Z uwagi, iż oferujecie 3 serie kotłów: silver, gold i crystal proszę o rzeczowe opisanie ich różnic i sugestię który byłby dla mnie najodpowiedniejszy i cechuje się najmniejszą awaryjnością.
    Dodam, iż kontaktowałem się z autoryzowanymi instalatorami waszych kotłów ale nie byli w stanie wymienić różnic za wyjątkiem kwestii wizualnych.
    Dodatkowo proszę o informację, czy w moim przypadku zainstalowanie dodatkowego czujnik temp. zewn. oraz rozbudowanego sterownika (np. open therm lub podobny) przełoży się na wymierne oszczędności przy mojej małej kubaturze czy wystarczy, iż pracą pieca będę sterował poprzez temp CO na wyjściu i powrocie z pieca oraz sterowniku wyłączającym grzanie po osiągnięciu zadanej temp. w pomieszczeniu gdzie zainstalowany jest czujnik pomiarowy (takie rozwiązanie zaproponował jeden z Państwa instalatorów).

Bardzo proszę o udzielenie mi rzeczowej odpowiedzi bez zbędnego marketingu, która pozwoli mi dokonać jednoznacznego wyboru kotła termet.
    Z poważaniem

Dodano po 1 [minuty]:

Dzień dobry

Kocioł EcoCondens Silver ma pompę elektroniczną (PWM), która moduluje od 0 do 100% także zawsze dopasuje się do danego zapotrzebowania. Jeśli chodzi o głośność to dzięki zastosowaniu dodatkowej izolacji dźwiękochłonnej jest to tylko 48 dB. Jest to wartość jedna z najniższych jak nie najniższa na rynku.

Pozdrawiam,
    With best regards,

Wojciech Korościk
    Młodszy Specjalista ds. Systemów Grzewczych

Dodano po 39 [sekundy]:

Ja wybrałem Termet ecocodens silver

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo