Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy polsat zakłóca tv naziemną

hapat13 24 Mar 2017 07:45 885 5
  • #1 24 Mar 2017 07:45
    hapat13
    Poziom 3  

Witajcie
    Problem nietypowy (nie znalazłem nic na ten temat w sieci) i ciekawy..
    Na początek informacja nt. istniejącej instalacji
    Na kominie: "zestaw antenowy z polaryzacją H/V Dipol 28/5-12/21-60 DVB-T" bez wzmacniacza. Powyżej mam zamontowana jeszcze antenę radiową i połączone to jest zwrotnicą (modelu nie znam, całość kupiona była w sklepie gdzie zostało tak mi doradzone) Antena ustawiona na nadajnik na Ślęży (jakieś 22,5km ) Po drodze nie ma drzew ani innych przeszkód. A na samej górze jest jeszcze antena LTE 1800MHz.
    Na elewacji (ok 8m od komina): antena 90cm, konwerter quad. Kable miedziane porządne.
    kabel z tv naziemnej i 4 kable idą z anteny na poddasze do splitera gdzie sygnał dalej rozchodzi się na 4 pokoje. W jednym pokoju jest tuner satelitarny, w pozostałych tv naziemna. Gniazdka w ścianach to klasyczne R-TV-SAT.
    Całość gra bardzo dobrze, naziemna łapie przy okazji MUXy lokalne bo po za 28 kanałami (MUX1,2,3 i 8) to mam jeszcze tvn hd, polsat hd, czechów itd.
    I teraz do sedna: W momencie włączenia konkretnego kanału na satelicie np TVP2 (inne pewnie też ale nie testowałem) na innym telewizorze podłączonym do tv naziemnej giną wszystkie kanały z MUX2.. Jak przełączę na TVP1 to kanały wracają:)
    Pytanie: które z urządzeń może powodować zakłócenia: spliter, antena, zwrotnica, gniazdka?..

• Pomocny post
    #2 24 Mar 2017 08:17
    mihal2002
    Poziom 43  

hapat13 napisał:
    kabel z tv naziemnej i 4 kable idą z anteny na poddasze do splitera

Jakiego splitera? Typ, model.

• #3 24 Mar 2017 09:13
    hapat13
    Poziom 3  

Nie spliter a ... sumator SWE 40 - 01 Axin

• Pomocny post
    #4 24 Mar 2017 09:26
    mihal2002
    Poziom 43  

hapat13 napisał:
    które z urządzeń może powodować zakłócenia
    hapat13 napisał:
    sumator SWE 40 - 01 Axin

Do wymiany na wolny od wad lub zakup nowego.

• Pomocny post
    #5 24 Mar 2017 21:07
    Darek.S
    Poziom 31  

mihal2002 napisał:

Do wymiany na wolny od wad lub zakup nowego.

A ja myślę, że problem robi separacja sygnału sat od DVBT i na pewno pomoże wymiana wspomnianego sumatora na multiswitcha. Co wiaze sie niestety z reorganizacją instalacji zatem kosztami. A piszę dlatego, że miałem podobne problemy z sumatorem ( akurat innej firmy) i zastosowanie multiswitcha rozwiązało ten problem. Sumatory sprawdzają się gdy mamy idealnie dopasowane poziomy DVB/Sat i mniejsza separacja aż tak nie szkodzi. I może tutaj jest rozwiazanie. Wyrównać poziomy sygnałów DVB/Sat

• #6 08 Kwi 2017 12:16
    hapat13
    Poziom 3  

Pomogła wymiana sumatora na inny:) Temat do zamknięcia

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo