Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers zwb 28 3c gaśnie przy założonej obudowie

24 Mar 2017 14:04 1275 12
 • Level 9  
  Witam.
  Junkers nowy. Dom 100m2 poddasze i parter. Współpracuje z kominkiem z płaszczem wodnym. Przy zdjętej obudowie wszystko działa ok. Po założeniu gaśnie, tak jakby brakowało mu powietrza. Przewód kominowy czysty, ciąg dobry, sprawdzany przez kominiarza. Servisant przeglądnął wszystko. Wymienił też zespół gazowy w ramach gwarancji. Uważa że wina leży w kominie. Proszę o pomoc, kombinuję na różne sposoby i nic nie pomaga.
 • Level 28  
  Strasznie duży kocioł na taki dom. Jam mam 120m2 i junkersa ja mam zsb 14c - kondensat z zamkniętą komora i ma moc zjechana na 75%. Mniejsza z tym. Jest podłączony rurą koncentryczną i jest podłączony do komina czy rura na zewnątrz? Jeśli przy zdjętej obudowie pracuje normalnie? Jeśli tak to problem jest z powietrzem z zewnątrz zasysanym tą rura.
 • Level 14  
  remus12 wrote:
  . Po założeniu gaśnie, tak jakby brakowało mu powietrza.

  Jeżeli masz taką możliwość zrób zdjęcia tego przyłącza do komina. W momencie zgaśnięcia kotła z innej przyczyny niż wyłączenie przez sterownik musi się wyświetlić kod błędu, jaki to kod?
  Co to za "serwisant" który stosuje metodę prób i błędów?
 • Level 9  
  Kod błędu to EA. Jutro postaram się wrzucić zdjęcia przyłącza do komina. Spaliny odprowadzane są rurą przez komin. powietrze doprowadzane jest kanałem kominowym , ceramicznym.
 • Heating systems specialist
  Coś nie tak z systemem kominowym. Jeżeli kocioł działa otwarty to jest sprawny. Przydławiona czerpania powietrza, podwinięta uszczelka, wysunięty rura z kielicha, brak zaślepki w trójniku rewizyjnym itd... Serwisant powinien zbadać zawartość co2 w powietrzu do spalania oczywiście przy zamkniętej obudowie.
 • Level 28  
  To wina kawek. Kawki zrobiły gniazdo. Opisz dokładnie system kominowy. Jak nie koncentryk to co to jest?
 • Level 9  
  Dziś próbowałem odpalić piec i nie zapalił nawet bez obudowy. Servisant sprawdzał spaliny analizatotem i pokazywał złe odczyty. Jakie dokładnie nie wiem. Komin sprawdzałem lusterkiem od dołu. Zdjąłem z komina tę rurę którą wystaje. Komin nie jest niczym zatkany. Spadek rury w stronę pieca jest, także kondensat odpływa.
 • Heating systems specialist
  Sprawdź odpływ kondensatu. Musi być spadek bez zagięć i syfonów. Ewentualnie wyciągnij rurę z kanalizacji i dmuchnij w kierunku kotła może coś wleciało w trakcie montażu do wanny kondensatu w kotle i zatkało odpływ. Analiza powinna wyjść książkowo, chyba że serwisant mocno pokrętło armaturę gazową. Fabrycznie kocioł jest dobrze ustawiony, serwis dokonuje jedynie małej korekty...
 • Level 9  
  Odprowadzanie spalin jak i dolot powietrza jest zrobione na zasadzie jak na załączonym zdjęciu. Junkers zwb 28 3c gaśnie przy założonej obudowie
 • Level 14  
  remus12 wrote:
  Dziś próbowałem odpalić piec i nie zapalił nawet bez obudowy.

  Żeby kocioł odpalił musi być spełnionych kilka warunków, u mnie w domu też kocioł nie pracuje, ponieważ nie ma zapotrzebowania na ciepło.
  Nie napisał Pan nic czy kocioł podjął taka próbę jeżeli tak to w efekcie tego musiał się wyświetlić jakiś błąd. A może kurek od gazu zamknięty?
  Widać na zdjęciu ślady jakiś przeróbek, czy czasem te przeróbki nie zostały wykonane po pierwszym uruchomieniu kotła?
  Ten serwisant nie czasem jakiś znajomy może sąsiad? To ten sam co dokonywał pierwszego uruchomienia, czy to może była próba pierwszego uruchomienia?
  Pan powinien jak najdokładniej opisać sytuację. Kocioł nie był czasem przezbrajany na inny rodzaj gazu?
  Tak jak poprzednik napisał nie powinno być żadnych problemów chyba że skopana armatura gazowa albo płyta główna padnięta wtedy czasem pokazuje błąd którego faktycznie nie ma.
  remus12 wrote:
  Servisant sprawdzał spaliny analizatotem i pokazywał złe odczyty.

  I co serwisant na to? Wziął kasę i się zmył!
 • Level 9  
  Ten serwisant był wezwany właśnie do pierwszego uruchomienia. Kocioł jest na gwarancji także opłat nie ma. Przeróbki na ścianie to drugi kanał w kominie nie związany z kotłem w żaden sposób. Kocioł od początku nie działa jak należy. W poniedziałek dam znać co i jak po kolejnej już wizycie serwisanta.
 • Level 14  
  remus12 wrote:
  Przeróbki na ścianie to drugi kanał w kominie nie związany z kotłem w żaden sposób.

  A czy czasem obok tego kanału do kotła gazowego nie jest podłączony kominek, wiem na zdjęciu widać kanał wentylacyjny ale po drugiej stronie?
 • Level 9  
  Nie, kominek jest podłączony do innego komina w domu. Dla pewności sprawdzę jeszcze te odpływy kondensatu.