Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwna plama na karcie graficz - Plama na karcie graficznej

24 Mar 2017 16:07 786 11
  • Poziom 6  
    Witam wymienialem ostatnio pastę na procesorze w laptopie po podniesieniu układu chłodzenie zauważyłem dziwna plamę na karcie graficznej dołączę zdjęcie
    I może ktoś z forumowiczów wie o co chodzi pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Wygląda na przegrzanie laminatu w tym miejscu.
  • Poziom 6  
    Czyli można się spodziewać że padnie?
  • Poziom 43  
    Nie powinna - po prostu było za gorąco i odbarwił się laminat.
  • Poziom 6  
    Aha hym... Chodzi o to że też nie wiem od kiedy ta plama powstała ostatnio jakieś 3 lata temu podnosiłem układ chłodzenia i tego nie było, teraz szukając po internecie gdy dowiedziałem się jak napisałes o tym laminacie natrafiłem na informacje o "bluescreenie" która u mnie wystąpiła już około 3,4 razy ale mogło to być spowodowane baterią która już od jakiegoś czasu lezakuje w szafce po informacji o jej awarii. Jedynie co się zmieniło to w grach które działały normalnie teraz trafiają się regularne ścinki na 2 sek co jakieś 10 min i może to być też od tego?
  • Poziom 43  
    Kostek2305 napisał:
    Jedynie co się zmieniło to w grach które działały normalnie teraz trafiają się regularne ścinki na 2 sek co jakieś 10 min i może to być też od tego?

Jak już złożysz laptopa w całość zamieść screen z HWiNFO - zobaczymy jakie są temperatury.
  • Poziom 43  
    Zamieść screen z górnej części programu.
  • Red. Komputery FAQ
    Jaki przegrzany laminat?? Przecież gołym okiem widać, że jest to plastikowa "naklejka" osłaniająca elementy SMD na karcie. Nawet widać, że jest krzywo naklejona. Po prostu klej puścił i stąd inny, jaśniejszy kolor.
  • Poziom 43  
    Chodziło mi o laminat, a nie chip choć może tylko jest brudny.
  • Poziom 6  
    sylweksylwina napisał:
    Jaki przegrzany laminat?? Przecież gołym okiem widać, że jest to plastikowa "naklejka" osłaniająca elementy SMD na karcie. Nawet widać, że jest krzywo naklejona. Po prostu klej puścił i stąd inny, jaśniejszy kolor.

Ta odpowiedź troche mnie uspokoiła z racji takiej ze w pon. bede zamawiał inny procek i dysk ssd ,ale i tak troche mnie zastanawiaja te "przerwy" hym... jakby delikante zwarcie słychac taki dźwiek jak spięcia nie wiem czy dobrze to określiłem,Laptop działa tylko na kablu
    I tez zauważyłem ze zaczeło sie to dziać nawet jak hym...leci tylko muzyka ..

A co z tymi temperaturami ? po 30 min grania w Ets 2 temperatura wynosiła 72 stopnie dla procka