Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi albo bmw - Mam dylemat szukam rady i opinii

king395 17 Kwi 2017 20:52 2832 33
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  
    king395 napisał:
    pod uwagę też zacząłem brać Forda mondeo MK4 w najbogatszej po liftowej wersji, nawet ładny z zewnątrz i wewnątrz też ładny, czujniki parkowana p+t, navi duże, dotykowy wyświetlacz, czujniki zmierzchu i deszczu, ledy, multi kierownica, i parę naście innych opcji... tylko nie wiem jak z silnikami. i też chciałbym benzyne.

A wy co sądzicie o mk4?

Dobry wóz za rozsądne pieniądze, zawieszenie relatywnie proste i komfortowe , s silników w MK4 pod gaz 2,0 145km ( nie do końca zalecany gaz)tylko 2,3 mazdy 160km lub silnik volvo 2,5 w turbinie .
    Ew. tylko benzyna bezpośredni wtrysk w turbo eco boost 1,6 lub 2,0. Ogólnie udane silniki z tych doładowanych. Ogromna różnica w jeździe, dużo dłuższy zakres momentu obrotowego niż dieslu, w którym trzeba cały czas wachlować biegami. Spalanie o 1 l więcej na 100km.
  • SterControl
    jenusz11
    Poziom 20  
    nie mam przekonania do forda jak chcesz piękne auto z bajerami to kup alfe i tak będzie taniej w eksploatacji niż audi czy bmw , osobiście mam volvo s60 2.4t z gazem bez awaryjne praktycznie
  • SterControl
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    jenusz11 napisał:
    osobiście mam volvo s60 2.4t z gazem bez awaryjne praktycznie

To opowiedz coś , bo mam 2,8T i mi się podoba od niedawna, szybka leżanka po prostu.
    Nawet brakuje autostrady, bo na 2 biegu ciągnie do 160km/h a lecąc sobie 160km na 4 biegu mam tylko 3000obr.min
    Silnik chodzi jak zegarek.
    jenusz11
    Poziom 20  
    ja mam 200km w automacie można 200km\h lecieć autostradą i sie nie męczyć taką jazdą , silnik 2.4 5 cylindrów praktycznie go nie słychać pod maską minusy to słaby skręt i mały bagarznik , z gazem też nie ma problemów spalanie średnie to 12-13l ale można zejść do 9 w trasie no ale nie przy 200