Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Czy sama wymiana subwoofera pomoże? Pytanie do fachowca

gsekulski 24 Mar 2017 18:55 483 3
  • #1 24 Mar 2017 18:55
    gsekulski
    Poziom 16  

Witam. Mam pytanko do fachowca. Mianowicie w swoich audi mam nagłośnienie fabryczne harman kardon/nokia a kolega ma BOSE. na radiu fabrycznym grają identycznie lecz po podłączeniu tego samego pioneera w moim aucie jest takie wrażenie jakby subwoofer nie domagał. Po prostu głośniki boczne dają radę przy opcji np loudness i zwiększeniu basów a subwoofer juz tak jakby wysiadal, rzezal przy większej mocy. U kolegi po prostu do pewnego momentu gra tsk samo a później jego daje rade a mój juz jakby nie domagał. Mam pytanko do fachowca czy jakbym zamontowal sobie glosnik subwoofera od wersji BOSE, wtyczka i rozmiar te same tylko ze marka głośnika inna i glosnik z Bose ma-A na koncu w nr seryjnym. To czy mogło by to zmienić ten fakt. Tzn czy wynika to z jakości głośnika? Czy trzeba wzmacniacz itp zmieniać?

0 3
  • #2 24 Mar 2017 19:03
    adam_1991r
    Poziom 24  

Przepnij od kolegi i się przekonaj :) jak Ci będzie pasować to wymień. Jak nie to kup najlepiej zewnętrzny wzmacniacz i sub.

0
  • #3 24 Mar 2017 19:41
    gsekulski
    Poziom 16  

Co Ty nie da mi przepiac:) zewnętrznego nie będę kupował ja nie z takich, mi wystarczy fabryczna moc, nie chce inwestować większej kasy i nie chce robić widocznych przeróbek. Po prostu boczne działają podobnie ale po włączeniu np loudness kolegi bass jest lepszy i glosnik daje rade wyżej pociągnąć bez straty na jakisci Basu. A jeśli to kwestia głośniczka to na allegro są po 50zl.

0
  • #4 24 Mar 2017 19:49
    adam_1991r
    Poziom 24  

To na pewno jest kwestia głośnika, ale również może być też kwestią wzmacniacza. To drugie bym bardziej obstawiał. A loudness to zło co tylko wprowadza zniekształcenia i niszczy sprzęt

0