Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Škoda octavia I - masa w lampach

24 Mar 2017 19:23 732 5
  • Poziom 5  
    W tylnych lampach mam do karoserii podpiętą tylko jedną masę(przy lewej lampie) i rozprowadzana do prawej. Czy może tak być czy przy prawej lampie też powinna być podpiera do karoserii??
  • Poziom 17  
    Nie ma znaczenia z punktu elektrycznego czy masa jest brana z jednego punktu karoserii (lewa lampa) czy z innego. Cała karoseria ma potencjał ujemny.
    Fabrycznie najprawdopodobniej masa w prawej lampie była podłączona bezpośrednio do karoserii przy prawej lampie. Bardzo ważny jest styk, musi być do gołej blachy (nie zardzewiałej, nie pomalowanej).
  • Poziom 5  
    wzielonymgaju18 napisał:
    Nie ma znaczenia z punktu elektrycznego czy masa jest brana z jednego punktu karoserii (lewa lampa) czy z innego. Cała karoseria ma potencjał ujemny.
    Fabrycznie najprawdopodobniej masa w prawej lampie była podłączona bezpośrednio do karoserii przy prawej lampie. Bardzo ważny jest styk, musi być do gołej blachy (nie zardzewiałej, nie pomalowanej).

No ok. Połączenie z karoserią nie jest zardzewiałe a mam problem. Gdy włączę światła postojowe i prawy kierunkowskaz to tylne postojowe prawe miga nawzajem z kierunkowskazem(nie gaśnie do konica tylko tak lekko przyciemnia się) Co to może być?.
  • Poziom 5  
    Niby nigdzie nie widziałem żeby był uszkodzony a przewody dobrze stykają. A dałoby się jakoś inaczej doprowadzić masę do tej lampy?
  • Poziom 17  
    Możesz spróbować poszukać jakiejś śruby lub czegoś gdzie można przykręcić oczko z przewodem(tylko dobrze oczyść powierzchnię aby był dobry styk.
    Proponuję jeszcze przejrzeć piny od wtyczki lampa przewody oraz upewnić się czy wszystko jest dobrze podłączone (jeżeli masa jest doprowadzona nieoryginalnie z lewej lampy, to ktoś mógł się pomylić i podłączyć ją nie w to miejsce.