Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

RENAULT LAGUNA I 1.6 16V 2001 NIERÓWNA PRACA = SZARPIE

Fanaut 24 Mar 2017 22:58 1230 7
 • #1
  Fanaut
  Level 10  
  Witam,

  dziś moja Żona pojechała na studia bez problemu, natomiast wracając stała w korku i zaczęły się problemy ( temp. ok 8 stopni oraz od momentu uruchomienia auta przejechała 6km póżniej nastąpiła awaria) :
  -zaczął gasnąć próbując odpalić auto samochód długo musiał być kręcony na rozruszniku tj. nie chciał odpalić od razu
  - po odpaleniu w korku ujechała chwilę i znów silnik gasł i sytuacja się powtarzała
  - po rozpędzeniu auta na biegu trzecim auto nie miało siły jechać tj. szarpał
  Żona zjechała na awaryjny pas i powoli jechała na pierwszym biegu - utrzymywała powyżej 3tyś obrotów, po przejechaniu miejsca wypadku przełączyła bieg na dwójkę pożniej trójkę i auto jechało już normalnie.
  Po przyjeździe Żony, wsiadłem w auto - auto normalnie odpaliło równe obroty, ponieważ było jeszcze ciepłe od razu przeciągnąłem auto do końca obrotów ( odcinki ) na każdym biegu ( nawet na dwójce stary rupieć zapiszczał ). Zero szarpania, nierównej pracy czy też problemu z dostawą paliwa / gazu.  Dodam, że 3 lata temu miałem osobiście podobną sytuację stojąc w korku auto gasło, problem z odpaleniem - dłużej trzeba było pokręcić i trzymać na obrotach.ale wtedy był inny silnik. Obecny silnik (w starym odkręciło się koło pasowe puścił klej przy 58tyś km) został przełożony w całości ze wszystkimi czujnikami.
  Auto jest na gazie - ładnie pracuje.

  Moje podejrzenia:
  - czujnik temperatury ?
  - problem z paliwem ale auto na gazie jechało /// po odpaleniu musiała wcisnąć więcej gazu by auto weszło w obroty
  - cewka /// autem jeżdziłem dziś dość mocno nie wskazywało nic na awarię.

  Proszę o poradę/pomoc
 • #4
  Fanaut
  Level 10  
  Witam, zgadza się reduktor mam BRC od jakiegoś czasu przełączał przy mocniejszym przyśpieszaniu, zdemontowałem brat przeczyścił ( trochę syfu ) po założeniu obroty do odcinki i nic auto pięknie chodzi.

  Co do sondy lambda coś może być na rzeczy - zauważyłem, że jeżdżąc od 6 lat auto ma skłonności przy dużych temperaturach lub staniu w korku do świrowań pomimo, że teraz jest inny silnik problem momentami powraca. JAK SPRAWDZIĆ CZY SONDA JEST DOBRA ? ~ żona przejechała 6 km wjechała w korek i zaczęły się problemy z tego co mówiła temperatura była w normie.

  Dodam, że w obecnym silniku jest ukręcona śruba od drugiej cewki która ją przytrzymuje - zabezpieczyłem cewkę aby nie wyskakiwała.

  Czytałem o FAZATOR, inaczej koło zębate na wałku rozrządu, lub czujnik położenia wałka - MÓJ PROBLEM NIE JEST STAŁY I TO JEST PROBLEM, na przykład dziś jeżdżę autem odpalił na dotyk przejechałem ok 30km i nie ma z nim najmniejszego problemu ani nie występuje żaden objaw usterki.

  Auto jest wygodne, oszczędne i nie chce się z nim jeszcze żegnać dlatego dałem temat na elektrodzie.
 • #5
  Strumien swiadomosci swia
  Level 43  
  Tak też myślałem że masz ten syf, wywal go jeśli mu strzeliła membrama i kup Zavoli Zeta, ustaw ciśnienie i w drogę.

  Stwierdzisz to po tym że jak odepniesz od niego ten cienki wężyk i zaślepisz go to auto na benzynie zacznie normalnie pracować.
 • #6
  Fanaut
  Level 10  
  Link o sondzie lambda
  https://www.smartdriver.pl/sonda-ale-nie-kosmiczna-awarie-sondy-lambda-w-samochodzie

  Tak, ale auto teraz pięknie chodzi, mogę tak zrobić jak się to przydarzy ponownie /// czyli przełączyć na paliwo jak dalej będzie podobnie zaślepić / zagiąć przewodzik o którym wyżej pisano wtedy będzie wiadomo jak auto wróci do dobrej pracy na paliwie czy to reduktor kuleje ?
 • #8
  Fanaut
  Level 10  
  Także na razie reduktor należy wyeliminować ponieważ dobrze auto pracuje ( został przeczyszczony ok miesiąca temu i z instalacją nie ma problemów ). Problem nie jest stały w moim przypadku. Jeżeli wróci spróbuję zrobić jak pisałeś - przelączyć na paliwo i mały wężyk zatkać.