Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SPV43M10EU - Wyłącza się po kilku sek

25 Mar 2017 09:25 1884 4
  • Poziom 15  
    Witajcie,

od pewnego czasu mam problem ze zmywarką Boscha - SPV43M10EU/06. Nieraz zdarzało się, że nie chciała się włączyć, to znaczy nie reagowała zupełnie na przycisk "Power". Trzeba było odczekać jakiś czas, aż w końcu nie wiadomo skąd wyświetlacz się włączył. Czasami włączała się samoczynnie - słychać było cykanie przekaźnika, włączała się, a potem sama wyłączała. Teraz mam problem z jej uruchomieniem. Jeśli już uda się włączyć i na wyświetlaczu wybiorę odpowiedni program, wciskam start, zamykam drzwi i słychać, że silnik startuje na dosłownie kilka sekund, po czym zmywarka się wyłącza.

Jak odłączę zasilanie i podłączę ponownie, to przycisk power i programy działają, mogę bez problemu włączyć taki program jaki chcę, natomiast po zamknięciu drzwi przez kilka sekund słychać silnik, później następuje cyknięcie przekaźnika i cisza. Koniec pracy. Czasami jeszcze za jakiś czas wystartuje na kilka sekund i znowu to samo...

Czy te objawy są typowe dla uszkodzenia jakiegoś konkretnego elementu? Moduł sterujący?

Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    Trzy zdjęcia:
    Zmywarka Bosch SPV43M10EU - Wyłącza się po kilku sek Zmywarka Bosch SPV43M10EU - Wyłącza się po kilku sek Zmywarka Bosch SPV43M10EU - Wyłącza się po kilku sek
  • Poziom 18  
    Potrzebuję DOKŁADNE zdjęcia elektroniki. Musisz ją wyciągnąć z obudowy i sfotografować.
  • Poziom 25  
    Moduł mocy do naprawy , wstaw jego zdjecia