Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop California problem z grzejącym się procesorem

24 Lip 2005 13:52 1687 4
  • Poziom 14  
    Witam,
    Posiadam laptopa California procesor 1,8 . Cały czasz już po starcie włącza się wentylator i kręci się na maxa i przy tym wyrzuca dużo ciepłego powietrza. Domyślam się że tak mocna grzeje sie procesor. Co może być tego przyczyną? Dodam jescze że jest to przy wyłączonych wszystkich aplikacjach. Z góry dziekuje za odp
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie jestem na 100% pewneim czy w Twoim modelu tak jest.
    Mam doświadczenie ze starszym modelem z Celeronem 900MHz.
    W nim po prostu tak jest.
    Widocznie źle został zaprojektowany układ chłodzenia (za mało wydajny).
  • Moderator
    ... ewentualnie tumany kurzu i kłaków robią swoje może by warto sprawdzić tę koncepcję?
  • Poziom 12  
    szysiu napisał:
    Witam,
    Posiadam laptopa California procesor 1,8 . Cały czasz już po starcie włącza się wentylator i kręci się na maxa i przy tym wyrzuca dużo ciepłego powietrza.

1.Czy wcześniej wentylator zmniejszał swoją prędkość?

2.Proponuje sprawdzić ustawienia w Biosie odpowiedzialne za zarządzanie energią(Power Menagment.Energy Saving)
    Warto zrobić również update Biosu.

3.Dokładnie wyczyścić radiator,wentylator,cały układ wlotowy i wylotowy.Najlepiej użyć do tego sprężonego powietrza ale należy wtedy zablokować łopatki wentylatora,by nie uszkodzić płyty.

4.Jeżeli czyszczenie nie pomoże zainstalować np: www.almico.com/installspeedfan425.exe
    Powinnien pokazać temperatury Cpu,Mobo,Hdd i być może umożliwi Ci kontrole obrotów wentlatorów,jeśli obsługuje twoją płyte.

5.Znalazłem interesującą opinie na temat budżetowych notebooków
    remzibi napisał:
    Pozatym nie mam dobrego zdania o Gerikom (i tym podobnych wynalazkach) - on ma tyle wspolnego z laptopem co Miriam z kobieta . Jest to normalny komputer stacjonarny (chipsety i proc) upchany w obudowe od laptopa (wszystko się przegrzewa i pozera duzo pradu) - w koncu z tego przegrzania fiksuje - takie sa moje doswiadczenia.

Ciekawe jest również oficjalne stanowisko California Access w sprawie głośnych wentylatorów:
    Cytat:
    Witam.Kilka dni temu kupilem uzywany CA 6700. Poprzednio mialem wolniejszy laptop innej firmy. To co mnie wtym modelu zastanawia to nieustanna praca wentylatora, wylacza sie jedynie na chwile w momencie logowania. wentylator jest glosny, w dodatku zasilacz grzeje sie bardzo. Moje pytanie: Czy w tym modelu to normalna sytuacja? Czy nie powinienem obawiac sie ze w krotkim okresie nawali albo wentylator albo zasilacz? Czy mozna jakos ustawic tryb pracy wentylatora?Dziekuje

odpowiada: Support CA
    Biorac pod uwage, ze to uzywany sprzet, to jest to normalne i nic zlego sie nie dzieje. Istnieje mozliwosc malego wyciszenia wentylatorow poprzez ich wyczyszczenie lub wymiane w serwisie.
  • Poziom 14  
    Procek cały czasz sie grzeje, ale sprzęt jakoś chodzi. Koniec tematu!
    Pozdrawiam :!:
    Moderowany przez TONI_2003:

Wszystko wyjaśnione temat zamykam !
    Jeśli zaistnieje taka potrzeba by post został otwarty proszę dać wiadomość na PW i podać link do postu .!