Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 4 1.9TDI ATD - Błąd przeładowania turbiny.

25 Mar 2017 12:13 1983 1
  • Poziom 18  
    Witam.
    Mam problem z autem, jak w temacie. Występuje w nim błąd przeładowania turbiny 17965. Wymienione zostały wszystkie wężyki, zaworek N75, EGR. Sztanga turbiny pracuje poprawnie z tego co udało się zaobserwować. Na koniec zrobiłem logi, zamieszczam niżej:

Grupy 003, 011: Link
    Grupy 003, 011: Link

Proszę o interpretację logów.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Z logów wynika że masz przeładowanie :)
    Możliwości są dwie:
    - uszkodzony N75
    - geometria turbiny
    Widać po wysterowaniu N75 że sterownik chce ograniczyć doładowanie ale nie potrafi go zbić, turbina cały czas ładuje co widać też po wartościach z przepływki co mogło by być spowodowane uszkodzonym N75 który cały czas podaje podciśnienie (w co raczej wątpię) lub zaciętą geometrią turbiny (na co raczej stawiam).
    Widać też że gdy złapie notlauf to N75 niby nie powinien podawać podciśnienia a doładowanie nie spada. W jednym z logów widać że ciśnienie spada dopiero gdy spadają obroty silnika. W drugim widać że po przeładowaniu jak go jeszcze ciągniesz to przez jakieś 3 sek. zaczyna spadać ciśnienie i wtedy puszczasz nogę z gazu co wedle mnie wskazywało by raczej na winę zacinania się geometrii. Pewnie jakbyś jeszcze chwile przytrzymał go z gazem w podłodze to by szło dalej w dół.