Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor CRT Sony GDM-F520 - usterka w obwodzie ABL od czego zacząć?

Łukasz Lipski 25 Mar 2017 16:17 474 3
  • #1 25 Mar 2017 16:17
    Łukasz Lipski
    Poziom 3  

Jak do tej pory sprawdziłem zimne luty. Monitor kiedyś chodził dobrze.
    OSD zawsze działa, na końcu zostaje czarny obraz i zielona lampka
    Zimny monitor po włączeniu zaczyna ściemniać sobie obraz i rozjaśniać. Jak dostaje jasne tło zaczyna bardzo szybko ciemnieć. Dostaje ciemniejsze tło rozjaśnia. Po paru chwilach robi się czarny.
    Zimny po włączeniu pochodzi 20 minut zanim zrobi się czarny.
    Raz miał taki odchył, że po włączeniu na niskiej rozdzielczości postał 20 minut a potem chodził normalnie przez 5h do wyłączenia. Żadnego rozjaśniania itd.
    Jakieś pomysły co mogło mu strzelić? Monitor był rozebrany i wyczyszczony z kurzu, płytka wygląda okey, zimnych łutów nigdzie nie ma
    gdmf520_tr...nitron.pdf Download (6.41 MB)

jak dostanie brightness na 100% to obraz jest cały szary. żadnych kontur czy cos

0 3
  • #2 29 Mar 2017 14:51
    Łukasz Lipski
    Poziom 3  

Zmiana inputem daje osd tam gdzie nie ma sygnału jakby ktoś się nie połapał.

Film przedstawia o co chodzi. Teraz jest tak, że problem występuje od razu po podłączeniu monitora.

Jak nikt nie ma pojęcia gdzie szukać usterki to trudno, mam takie 3 co działają, chciałem zrobić 4ty a tak to wyleci do piwnicy i zrobię z niego dawcę bańki w przyszłości

Niemniej jednak wolałem odstawić działającą sztukę, żeby potem się nie bawić w po raz kolejny rozbieranie crtka.

0
  • #3 08 Maj 2017 08:01
    Łukasz Lipski
    Poziom 3  

UPDATE:

Jak postoi chwilkę to słychać kliknięcie jakby wyłączenie monitora i zaczyna mrugać dioda na pomarańczowo. Jakby w nieskończoność bo nie ma odstępu pomiędzy mrugnięciami. Monitor nie odpowiada na power on/off itd. trzeba z napięcia wypiąć i wpiąć ponownie.

Teraz monitor przechodzi do czarnego ekranu z obrazu w ciągu 10 sekund wcześniej trzymał obraz nawet godzinę

Czy naprawdę nikt tutaj nie ma pojęcia na co powinienem zwrócić uwagę, co zmierzyć co sprawdzić, gdzie szukać usterki?

Mruganie odstęp co 2s (2s pomarańcz, 2s czarne)

Czy problem może być związany z ABL? Rezystor R918 i kondensator C923 mają wpływ na pracę Automatic Blanking Limiter?

0
  • #4 04 Lut 2018 20:36
    CRTmistrz
    Poziom 1  

Witaj.

Czy poradziłeś sobie z problemem?

0