Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf 4 - Awaria zamka. Nie otwiera z zewnątrz i od środka.

sebabana11 25 Mar 2017 17:21 2769 13
  • #1 25 Mar 2017 17:21
    sebabana11
    Poziom 4  

Witam.
    Mam problem z zamkiem w tylnych prawych drzwiach od golfa 4. Rano synowi otworzyłem drzwi a gdy chciałem go wypuścić to już nie mogłem ich otworzyć. Od środka też się nie da bo jest włączona blokada. Jestem na etapie demontażu blachy od szyby. Bolec plastikowy od szyby wyjety i chyba nic więcej nie zrobię. Nie moge jej zdjąć bo musiałbym pewnie odkręcić zamek żeby pręt od blokowania zamka wyjąć. Czy ktos pomoże co dalej? Białe kółko od silniczka od linek też wypadło chyba będzie problem żeby to poskładać jak blachę zdemontuje.

0 13
  • #2 25 Mar 2017 19:21
    Staszek49
    Poziom 34  

Masz chyba możliwość otwarcia drzwi - pociągnij w lewo poziomy pręt. Jeśli masz włączoną tzw. "blokadę rodzicielską", to może uda się odblokować zamek po uchyleniu "blachy" i pociągnięciu (przesunięciu) odpowiedniego elementu zamka, współpracującego z tym zewnętrznym "języczkiem" blokady.

0
  • #3 26 Mar 2017 12:18
    sebabana11
    Poziom 4  

Próbowałem i nie mogę włożyć tam ręki. Nie wiem czy mogę rozwiercić te trzy plastikowe nity? Chyba będę musiał dać to do specjalisty. Może ci co wymieniają szyby w autach.

0
  • #4 26 Mar 2017 13:40
    Hektar Zahler
    Poziom 30  

Powiedz czy słychać siłownik z pilota.

0
  • #5 26 Mar 2017 13:48
    sebabana11
    Poziom 4  

Nie mam pilota. Zamykam i otwieram kluczykiem.

1
  • #6 26 Mar 2017 14:17
    Hektar Zahler
    Poziom 30  

No to posłuchajcie z klucza i powiedz co z nim.

1
  • #7 26 Mar 2017 21:49
    FAB 2002
    Poziom 15  

Te trzy plastikowe kołki można wyciągnąć w prosty sposób. Trzeba w każdym z nich centralnie wywiercić otwór wiertłem o śr. 5 mm. Następnie należy w ten otwór wkręcić gwintownik o śr. 6 mm. i powoli wyciągnąć kołek. Po wyjęciu kołków należy wcisnąć te wystające tulejki do wewnątrz. Wtedy da się zdjąć tę płytę. Oczywiście trzeba jeszcze odłączyć przewody i linkę. Jeżeli samochód ma zamki z ryglowaniem, to trzeba będzie się trochę pomęczyć, aby je otworzyć.

0
  • #8 27 Mar 2017 04:58
    piotrekwoj1
    Poziom 37  

FAB 2002 napisał:
    Jeżeli samochód ma zamki z ryglowaniem, to trzeba będzie się trochę pomęczyć, aby je otworzyć.

Golf jak i każdy VW z automatu rygluje zamki, zdjęcie płyty nic mu nie da, nawet blokady rodzicielskiej nie zdejmie.

0
  • #9 27 Mar 2017 06:09
    Ireneo
    Poziom 40  

Te trzy plastiki normalnie wybij.Podaj na krótko na sam silnik kilka razy zasilanie,może zaskoczy.Pamiętaj aby przy podawaniu był on odłączony od instalacji auta.

0
  • #10 27 Mar 2017 06:12
    piotrekwoj1
    Poziom 37  

Ireneo napisał:
    Podaj na krótko na sam silnik kilka razy zasilanie,może zaskoczy.Pamiętaj aby przy podawaniu był on odłączony od instalacji auta.

Pod warunkiem że wie na które piny podać.

0
  • #11 27 Mar 2017 10:07
    Hektar Zahler
    Poziom 30  

Dokładnie tak jest. Ryglowanie z automatu, a odryglowanie jakby na dwa. Nie odbija ta dzwigienka i trzeba jej pomóc jakkolwiek pokombinować - Link.

Silniczki są dwa i mają wyprowadzenia na pinach, ale jak nie wiadomo co z nimi, to bym nie szalał.

Moderowany przez T5:

Post był raportowany.
    Silniczek w zamku jest jeden.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

1
  • #12 29 Mar 2017 17:46
    Hektar Zahler
    Poziom 30  

Być może kto to spamięta. To czego widziałem dwa.

0
  • #13 29 Mar 2017 18:09
    sebabana11
    Poziom 4  

W tym tygodniu pracuję do 19 i nie mam czasu sie tym zająć. W weekend będę próbował a jak mi się nie uda no to dzwonię do firmy która otwiera zamki.
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

0
  • #14 29 Mar 2017 19:53
    Ireneo
    Poziom 40  

Spec od otwierania zamków tego raczej nie ogarnie.

0