Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWM 250 - 1200 - Silnik nie pracuje prawidłowo.

exkontakt 25 Mar 2017 19:19 441 4
  • #1 25 Mar 2017 19:19
    exkontakt
    Poziom 9  

Pralka jak w temacie Whirlpool AWM 250-1200.

Objawy
    -wyłączyła się w trakcie prania, nie chciała odwirować. Nie uruchamiał się żaden program, pobierała wodę i odpompowywała prawidłowo.

Sprawdzono:
    -namierzyłem uszkodzony jeden z przewodów dochodzących do silnika - ułamał się we wtyczce. Przyczepiłem go.
    Na programatorze brak widocznych uszkodzeń.

Teraz silnik pracuje, ale po włączeniu na jakikolwiek program silnik rusza z pełną szybkością.

Czy wymieniać silnik, ewentualnie co mogę w nim posprawdzać, czy uszkodzeniu uległ programator? Potrafił się przywiesić czasem na programie i nie odwirować.

Za wszelkie wskazówki i podpowiedzi z góry dziękuję.

0 4
  • #2 25 Mar 2017 20:30
    młody2066
    Poziom 17  

Sprawdź dobrze wszystkie przewody w kostce silnika (lubiły się ułamywać jak zauważyłeś). Do sprawdzenia także tachometr na silniku (skoro rusza z pełną prędkością). Przemierzyć należy także przewody między silnikiem, a programatorem.

0
  • #3 26 Mar 2017 14:53
    exkontakt
    Poziom 9  

Przewody sprawdzone, sprawdziłem także pomiędzy kostkami.

Niestety nie wiem za bardzo jak sprawdzić tachometr. Wymontowałem go z silnika i sprawdziłem czy nie ma żadnych luzów. Zasada działania chyba podobna jak dynamo, niestety miernik nie wskazywał żadnego napięcia w trakcie pracy. Co ewentualnie i jak mógł bm sprawdzić?

0
  • #4 26 Mar 2017 17:49
    młody2066
    Poziom 17  

Ja tachometr sprawdzam podłączając miernik do niego, ustawiam na "piszczek" i kręcę ośką silnika. Jeżeli jest przerywany sygnał to jest sprawny i ta metoda nigdy mnie nie zawiodła.

0
  • #5 14 Kwi 2017 07:14
    exkontakt
    Poziom 9  

Po dokładnym sprawdzeniu tachometru stwierdziłem, że jest uszkodzony. Zakupiłem podobny silnik i przełożyłem z niego tacho. Pralka działa bez zastrzeżeń.
    Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i pomoc.
    Temat do zamknięcia.

0