Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hormann RotaMatic - problem z programowaniem

25 Mar 2017 22:04 1314 1
  • Poziom 2  
    Witam! Mam problem z programowaniem napędu RotaMatic do bramy Hormann.

Otóż brama zamykała się na dwa razy (po naciśnięciu przycisku do połowy zakresu, następnie musiałem znów nacisnąć przycisk żeby brama otworzyła się całkowicie), postanowiłem ją ponownie zaprogramować.

Pojawił się problem, przy programowaniu według instrukcji ( brama podwójna z czujnikiem krańcowym zamknięcia) przechodząc do punktu następnego po przygotowaniu (wysprzęglenie, otwarcie bramy do 1m, ponowne włożenie blokady) brama powinna zamknąć się całkowicie do położenia końcowego, ona natomiast zamyka się 10 cm i staje, po ponownym naciśnięciu przycisku ( w skrzynce) otwiera się 10 cm i staje.

Przywróciłem ustawienia do początkowych, próbowałem jeszcze raz znów to samo. Sprawdziłem ustawienie czujnika krańcowego, łapie idealnie na końcu. Co może być przyczyną? Robię coś źle?

Po naciśnięciu przycisku na pilocie słychać załączenie się cewki ,ale nie dzieje się nic ( ma połączenie ze sterownikiem ,ale nie daje żadnego sygnału do działania).

Zna ktoś może przyczynę?

Pozdrawiam

Dodano po 2 [godziny] 37 [minuty]:

Dodatkowo potrzebowałbym instrukcja dla pierwszej wersji tego napędu. Większość jaką znalazłem była dla RotaMatic 2. Jest jakaś różnica w programowaniu?
  • Poziom 18  
    Zwiększ kolego siłę na skrzydłach , ale w trybie programowania powinna przejść całą drogę , pamiętaj że programujesz osobno oba skrzydła