Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak odbioru LW 225 kHz w kraju i za granicą. MAN TGA 18.420

25 Mar 2017 20:21 1710 6
  • Poziom 11  
    Jeśli to nie ten dział to proszę o przeniesienie do odpowiedniego.Mam problem z instalacją antenowa w moim MANie tga 420.Jako że przeważnie przebywam za granicą(Szwecja,Norwegia,Niemcy) dobrze byłoby posłuchać PR1 Polskiego Radia.Lecz z jakiegoś powodu nie jest mi to dane.Radio jakie posiadam na stanie to Sony nowszej generacji z falami FM,AM i LW.O ile FM gra normalnie to LW wcale.I to nawet w kraju.Podłączyłem swoje radio z osobówki Alpine UTE 72BT które na 100% odbiera na 225kHz i jest to samo.Tylko szum.Jeśli uwalona antena to dlaczego odbiera fale FM? Proszę o pomoc w tej sprawie.
  • Pomocny post
    Spec od car audio
    Czy przypadkiem nie ma tam anteny typu duplex (aktywna równocześnie do radia i do nawigacji lub telefonu). Jeżeli tak to problemem jest sam wzmacniacz antenowy, który przepuszcza sygnał tylko z zakresu FM.
  • Poziom 30  
    Kaczor64 napisał:
    ...Jeśli uwalona antena to dlaczego odbiera fale FM? Proszę o pomoc w tej sprawie.

Bardzo często właśnie tak objawia się uszkodzona antena, że UKF "coś tam działa"
    często w miastach, w terenie już gorzej, natomiast AM nie działa nawet w miastach.

Antena do sprawdzenia.
  • Poziom 25  
    Sprawdzić, czy jest zasilanie wzmacniacza antenowego (ewentualnie dla weryfikacji założyć separator antenowy). Często spotykałem takie objawy w VW po zastąpieniu fabrycznego radia innym i wtedy - jeśli wzmacniacz nie był uszkodzony, pomagał separator (Wycinało LW a FM potrafiło przejść, choć osłabione ale tu też decydowała odległość od nadajnika).
  • Poziom 11  
    Na lewym słupku jest urządzenie do zamontowania telefonu i chyba zestawu glośnomówiącego.Co do anteny to nie mam pojęcia jakiego jest ona typu.FM poza miastami (na autostradach) gra ładnie.Jaki separator zamontować?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Podstawić dla sprawdzenia zwykły separator antenowy (ok 16 - 20zł) - ma pasować wejście - do złącza anteny i wyjście do gniazda antenowego radia. Na przewód niebieski podać 12V ze sterowania automatycznej anteny z radia (też niebieski lub niebieski z białym paskiem).
  • Poziom 11  
    Separator zamontowany.Odbiór w Szwecji nadający się do słuchania jest do Varberga.Chyba więcej nie da się wycisnąć.