Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Touran 19 tdi 2005 demontaż zegarów nie działający buzer

Marcyska170 25 Mar 2017 21:09 9045 4
    Marcyska170
    Level 2  
    W moim Touranie nie ma sygnałów ostrzegawczych prawdopodobnie głośniczek buzer. Kierunki działają ale nie cykają brak dźwięku o pozostawionych światłach info o nie zapiętych pasach bardzo cicho. Dogrzebałem się na forach że uszkodzony głośniczek, tylko jak do tego się dobrać?! Nie znalazłem wystarczających informacji. Dobrałem się sam zajęło mi to sporo czasu żeby nic nie uszkodzić delikatne G. Spróbuję to opisać i dodać parę zdjęć może komuś się przyda. Wysunąć kierownicę i nadół- wysunąć do siebie małą osłonkę nad kolumną kierownicy, delikatnie jest przyklejony materiał osłaniający -odkręcamy dwie CZARNE śrubki na torx wyjąć ostrożnie spadną na dół!- licznik złapać w dolnej części zdecydowanie pociągnąć do siebie osadzony jest na wbudowanym gnieździe widać na zdjęciu-wyjąć licznik na zewnątrz-dookoła są zatrzaski 6 szt delikatnie podważyć co najmniej po dwie i rozpołowić obudowę- płytka z zegarami i wyświetlaczami jest przykręcona od tyłu dwiema "złotymi" śrubkami odkręcić po trochę i popchnąć do środka łatwiej wyjąć płytę z zegarami. reszta na zdjęciach. Głośniczek jest wlutowany pod obrotomierzem!!! Żeby pozdejmować zegary prawdopodobnie trzeba pozdejmować wskazówki tego już nie robiłem . Proszę o info czy komuś to się przydało. Powodzenia VW Touran 19 tdi 2005 demontaż zegarów nie działający buzer VW Touran 19 tdi 2005 demontaż zegarów nie działający buzer VW Touran 19 tdi 2005 demontaż zegarów nie działający buzer VW Touran 19 tdi 2005 demontaż zegarów nie działający buzer VW Touran 19 tdi 2005 demontaż zegarów nie działający buzer VW Touran 19 tdi 2005 demontaż zegarów nie działający buzer VW Touran 19 tdi 2005 demontaż zegarów nie działający buzer VW Touran 19 tdi 2005 demontaż zegarów nie działający buzer VW Touran 19 tdi 2005 demontaż zegarów nie działający buzer VW Touran 19 tdi 2005 demontaż zegarów nie działający buzer
    Marcyska170
    Level 2  
    Ciąg dalszy naprawy głośniczka. Znalazłem na szrocie podobne ze skody i passata widać na zdjęciach. Do sprawdzenia czy dobre użyłem baterii 1.5V smeramy styki głośniczka + i - jak reaguje jest ok. Popsuty wydłubałem delikatnie z obudowy i wylutowałem, wstawiłem ten ze szrotu. poskładałem wrzuciłem do auta i WSZYSTKO działa!!! Nie wiem jak długo pochodzi ten używany ale mam jeden na zapas i kolejna naprawa to jakieś 30 min VW Touran 19 tdi 2005 demontaż zegarów nie działający buzer VW Touran 19 tdi 2005 demontaż zegarów nie działający buzer VW Touran 19 tdi 2005 demontaż zegarów nie działający buzer
    michal_sanok
    Level 7  
    Witam, ja trochę z innej beczki, ale może ktoś zna rozwiązanie. Mianowicie nazbierało mi się trochę "paprochów" za szybką licznika. Czy istnieje możliwość samego demontażu "gałek" od ustawienia zegarka i kasowania km tak aby wprowadzić mała rurkę od odkurzacza i wyciągnąć śmieci? Czy zostaje demontaż całości jak to jest wyżej opisane.

Dobra nie było pytania, temat załatwiony jak wyżej, rozebrałem, wyczysciłem, działa. Jest gitara. Bardzo pomocny post jak widać nie tylko do wymiany podświetlenia czy buzeraa.
    andrzej20001
    Level 43  
    Pasuje glosnik ze sluchawek jak coś ;)